Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Viena didžiausių bausmių žmogui – laisvės atėmimas, nes, prarasdamas laisvę, asmuo tarsi netenka ir savo galių, savo balso, savojo „aš“. 1991 metų sausio 13-oji minima kaip Laisvės gynėjų diena. Prieš 28 metų 14 žmonių žuvo, šimtai buvo sužeista.

Gyvi tų metų liudininkai, žinoma, yra gimnazijos mokytojai, patys dalyvavę XX amžiaus pabaigos įvykiuose. Mokytojų ir mokinių tarybos iniciatyva sausio 11 dieną gimnazijoje buvo paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Mokiniai uždegė žvakutes, pagerbė žuvusius, savo mintis užrašė ant paukščių sparnų. Paukščiais mokiniai papuošė simbolinę Lietuvą.

Kasmet minint Laisvės gynėjų dieną kyla klausimas – liūdėti ar džiaugtis? Manau, kad labai svarbu išsaugoti tiesą, pagerbti žuvusius už laisvę ir džiaugtis turima laisve! Esame laisvi, gyvename laisvoje Lietuvoje – belieka išsaugoti laisvę bei atmintį ir taip prisidėti prie valstybės ir žmonių gerovės.

Viltė Liutkevičiūtė, 4e klasė