#MEPA

Kodėl svarbu balsuoti Europos Parlamento rinkimuose

Kiekvieną dieną iš aplinkinių girdime: „Mano balsas nieko nereiškia“ ar kitas negatyvias mintis apie rinkimus. Todėl būtina apie Europos Parlamento rinkimų svarbą kalbėti dar mokyklos suole.

Pirmadienį gegužės 20 dieną projekto MEPA jaunasis ambasadorius „Versmėje“ Donatas kartu su 2 a klasės moksleiviais vykdė pamoką-simuliaciją „Kodėl svarbu balsuoti Europos Parlamento rinkimuose“. Mokiniai diskutavo apie Europos Parlamento funkcijas ir naudą kiekvienam iš mūsų. Pabaigoje diskusijos dalyviai priėjo prie vieningos nuomonės, kad kiekvienas mūsų balsas yra svarbus, todėl dalyvauti rinkimuose yra būtina.

Jaunesnysis MEPA ambasadorius

Donatas Bučelis

Kas mums yra Europa?

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje lankėsi Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Netradicinė pamoka buvo ne tik informatyvus susitikimas, bet ir žinių patikrinimas. Mokiniai vardino, kuo 15 metų narystė Europos Sąjungoje yra reikšminga Lietuvai: vienybė įvairovėje, taikos saugojimas, investicijos į ūkio pažangą, rūpinimasis aplinka, gamtosauga, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybės, programa jaunimui „Erasmus+“, konkurencinga rinka, galimybė tobulėti ir kita.

Skaityti daugiau: Kas mums yra Europa?

„Europa ir Lietuva joje – mūsų namai“.

Jau antri metai mūsų gimnazija dalyvauja MEPA (mokyklos Europos parlamento narės) projekto veikloje.

Balandžio 8-12 dienomis jaunieji ambasadoriai Donatas, Roberta, Augustina ir Beatričė pravedė pirmų klasių mokiniams integruotas pamokas „Europos parlamentas. Mūsų balsas Europoje“. Dalyvaujantys mokiniai ne tik klausėsi, bet ir patys kėlė klausimus, domėjosi artėjančiais rinkimais į Europos Parlamentą. Vyko diskusija „Kokį poveikį Europos Sąjunga daro mūsų gyvenime?“. Po pravestų pamokų aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Skaityti daugiau: „Europa ir Lietuva joje – mūsų namai“.

EUROPOS DIENA Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje

Gegužės 9-osios rytą gimnazija pasitiko savo mokinius ir mokytojus gražiai pasipuošusi ES vėliavų girliandomis, Europos Sąjungos sostinių vaizdais, linksma muzika bei šventiniu šurmuliu.

9 val. net šešiasdešimt keturi gimnazijos mokiniai išskubėjo į Europos egzaminą. Jau tą pačią dieną buvo išaiškinti nugalėtojai: daugiausiai taškų surinko D.R. Stančikas (3d kl.) ir K. Živulskas (3ekl.)

Skaityti daugiau: EUROPOS DIENA Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje