Svajotojai be sienų

erasmus plius

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje vėl startuoja naujas tarptautinis Erasmus+ projektas „Svajotojai be sienų“, kurį finansuoja Europos sąjunga. Projekto koordinatorė – vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Rita Grigonienė, narės: chemijos mokytoja metodininkė Birutė Morkūnienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja Ilona Švenčionytė. Projekte dalyvauja šešios mokyklos iš penkių šalių: Prancūzijos (2 mokyklos), Italijos, Graikijos Turkijos , Lietuvos. Projekto trukmė dveji metai. Jo metu bus gvildenama migrantų tema: jų integracija į kitas kultūras, pagalba bendraujant ir bendradarbiaujant, pažįstant Europos šalių paveldą. Mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai turi puikią galimybę pažinti svečias šalis, bendrauti su projekto partneriais, kurti bendrą produktą, gilinti anglų kalbos žinias.

Galutinis produktas – interaktyvus žaidimas ir projekte dalyvaujančių šalių nacionalinių valgių receptų knyga.

Migrantai – iššūkis ar galimybė?

Kiek mažai mes žinome apie migrantus! Tad taip džiaugiamės, kad Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje sėkmingai vyksta tarptautinis Erasmus+ projektas „Svajotojai be sienų“, tiriantis migracijos lygį partnerinėse šalyse: Prancūzijoje, Italijoje, Graikijoje ir Lietuvoje. Kodėl žmonės taip daug migruoja?

Skaityti daugiau: Migrantai – iššūkis ar galimybė?

Su „Erasmus+“ nuveikėme labai daug!

Šiais mokslo metais į Elektrėnų „Versmės“ gimnaziją sugrįžo „Erasmus+” projektas ,,Dreamers beyond borders“ („Svajotojai be sienų“), vadovaujamas trijų mokytojų: Ritos Grigonienės, Birutės Morkūnienės ir Ilonos Švenčionytės. Per šiuos mokslo metus – dvi mobilumo programos: Prancūzijoje, Po mieste, ir pas mus, Elektrėnuose. Prieš porą savaičių išlydėjome draugus iš Graikijos ir Prancūzijos namo. Savaitė kartu buvo kupina nuotykių ir naujų pažinčių. Pakalbinau Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijos „Erasmus+“ projekto komandos narius. Jie papasakojo savo įspūdžius apie projektą ir savaitę, kurią praleidome kartu su draugais iš užsienio.

Elzbieta Juknevičiūtė, 3d klasė

Skaityti daugiau: Su „Erasmus+“ nuveikėme labai daug!

Migrantai – svajotojai be sienų?

Šiais laikais migracija tampa neišvengiama šiuolaikinės visuomenės būklė. Tai ne tik tarptautinių pabėgėlių srautai, bet ir žmonės, trokštantys pažinti naujas šalis, išbandyti save naujose srityse. Migrantų tema yra aktuali ir moksleivių tarpe. Į mokyklas mokytis atvyksta jaunimas iš kitų šalių, nes laisvėja bendravimas, grindžiamas įvairių kalbų mokėjimu, jaunimas aktyvus, pasaulietiškas, žingeidus.

Skaityti daugiau: Migrantai – svajotojai be sienų?

„ Svajotojai be sienų“

Elektrėnų „ Versmės“ gimnazijoje vėl naujas tarptautinis Erasmus+ projektas! „ Svajotojai be sienų“ – projektas, gvildensiantis migrantų temą.

Lapkričio 3-9 d. Turkijoje Stambule vyko pirmoji projekto mokytojų ir direktorių darbo sesija. „Versmės“ gimnazijai atstovavo projekto koordinatorė Rita Grigonienė, narė Ilona Švenčionytė ir vyresnioji buhalterė Nijolė Timofejevienė. Taip pat atvyko delegacijos iš Prancūzijos, Italijos, Graikijos .

Skaityti daugiau: „ Svajotojai be sienų“