Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje sėkmingai vyksta tarptautinis Erasmus+ projektas „Svajotojai be sienų“, nagrinėjantis migrantų temą, kurį finansuoja Europos Sąjunga. Jame dalyvauja mokyklos iš Prancūzijos, Italijos, Graikijos, Turkijos ir Lietuvos.

Spalio 6-13 dienomis Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos komanda , vadovaujama koordinatorės Ritos Grigonienės ,vyko į Graikiją, Ioanninos miestą, tęsti projekto veiklų. Į Asopios vardo mokyklą taip pat vyko mokytojos, projekto narės B. Morkūnienė, I. Švenčionytė ir 7 mokiniai.

Skrydis lėktuvu į Atėnus bei 8 valandų kelionė autobusu neprailgo, nes noras susitikti su projekto dalyviais iš visų šalių buvo didesnis už nuovargį.

Susitikimą mokykloje graikų komanda pradėjo susipažinimo žaidimu. Mokiniai kūrybiškai pristatė save, savo miestą bei mokyklą. Tuomet sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius, meras, kurie palinkėjo visiems sėkmingos darbo sesijos.

Programa buvo turininga ir labai įdomi. Projekto dalyviai dalyvavo įspūdingai surengtame simuliaciniame pabėgėlių žaidime. Visi taip įsijautė į migrantų vaidmenį, kad buvo ir ašarų, ir liūdesio , ir siaubo akyse. Viena yra skaityti apie pabėgėlių padėtį, kita yra pajusti tai patiems. Tik po žaidimo visi suprato , ką iš tikrųjų reiškia migrantų dalia.

Projekto dalyviai dalyvavo ir muzikos seminare, kurį vedė garsūs gitaristai iš Paryžiaus Vanessa Dartier ir Yan Dufresne. Vėliau šie virtuozai pakvietė visus į savo koncertą, kuriame skambėjo ir jų pačių kūriniai.

Mokiniai demonstravo atliktus namų darbus. Jie skaitė eiles iš graikų tragedijos „Trojos moteris“, dalyvavo bendrame visų šalių vaidinime.

Mobilumo programa buvo pilna ne tik mokymais, bet ir pažintinėmis ekskursijomis bei pramogomis. Mokytojai ir mokiniai apžiūrėjo urvų muziejų, kuriame pilna gamtos suformuotų stalagmitų . Didelį įspūdį paliko sidabro gaminių muziejus bei pilis. O koks kupinas nuotykių buvo plaukimas plaustais kalnų upe su daugybe kliūčių! Mūsų komandai tai buvo pirma patirtis .

Projekto dalyviai vyko į Pargos kurortinį miestą prie Viduržemio jūros. Apžiūrėję įstabaus grožio vietovę, norintys galėjo išsimaudyti šiltoje jūroje.

Sunku net įsivaizduoti, kad tiek galima patirti per savaitę! Svarbiausia buvo – dirbti komandoje. Tai tikras iššūkis, neįkainojama patirtis. Juk mokymasis vieniems iš kitų yra pats efektyviausias, o įgytos žinios – vertingiausios, ilgiausiai išliekančios bei lengviausiai pritaikomos praktiškai.

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Projekto koordinatorė vokiečių k. mokytoja metodininkė Rita Grigonienė