Šiais mokslo metais į Elektrėnų „Versmės“ gimnaziją sugrįžo „Erasmus+” projektas ,,Dreamers beyond borders“ („Svajotojai be sienų“), vadovaujamas trijų mokytojų: Ritos Grigonienės, Birutės Morkūnienės ir Ilonos Švenčionytės. Per šiuos mokslo metus – dvi mobilumo programos: Prancūzijoje, Po mieste, ir pas mus, Elektrėnuose. Prieš porą savaičių išlydėjome draugus iš Graikijos ir Prancūzijos namo. Savaitė kartu buvo kupina nuotykių ir naujų pažinčių. Pakalbinau Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijos „Erasmus+“ projekto komandos narius. Jie papasakojo savo įspūdžius apie projektą ir savaitę, kurią praleidome kartu su draugais iš užsienio.

Elzbieta Juknevičiūtė, 3d klasė

,,Erasmus+“ - tai pirmas rimtas projektas, kuriame aš dalyvauju. Praėjo aštuoni mėnesiai nuo to laiko, kai prisijungiau prie šio projekto. Per tą laiką spėjau nukeliauti į Prancūziją ir priimti į Lietuvą atvykusį graiką. Pirma kelionė buvo jaudinanti. Bijojau, kad bus sunku bendrauti su užsieniečiais, bet aš klydau. Jau primą projekto dieną taip susidraugavome, kad visiškai nenorėjome skirtis. Kai graikai atvažiavo į Lietuvą, jie jau daugumą iš mūsų pažinojo, nes jiems papasakojo jų draugai, kurie taip pat buvo Prancūzijoje, todėl iškart susibendravome. Šis projektas - tai ne tik būdas aplankyti Europą, bet ir susipažinti su kitų šalių kultūromis, susirasti gerų draugų ne tik užsienyje, bet ir savo mokykloje!

Ali Bayramov, 1b klasė

,,Erasmus+“ projekte esu nuo sausio mėnesio. Šis unikalus projektas padėjo pažinti tiek save, tiek kitų kultūrų žmones. Man teko keliauti į Prancūziją bei pačiai priimti prancūzę, kuri per savaitę tapo mano šeimos nare ir geriausia drauge. Šis projektas padėjo patobulint mano anglų kalbos žinias. Kadangi projekto ,,Dreamers beyond borders“ tema yra emigracija, aš pagilinau savo žinias šia tema. Tai iš tiesų buvo neįkainojama patirtis: išmokau nebijoti kalbėti viešumoje, atviriau bendrauti su žmonėmis, kuriuos pažįstu vos kelias dienas, susirasti draugų ne tik tarp užsieniečių, bet ir tarp lietuvių. Tą savaitę, kurią praleidome kartu, mes keliavome, mokėmės, bendravome. Pirmoje kelionėje visi šiek tiek drovėjosi, bijojo bendrauti, bet antroje kelionėje visi jautėmės lyg pažinotume vieni kitus visą gyvenimą.

Uljana Nasonova, 3e klasė

Dar vis gyvenu prisiminimais ir projekto įspūdžiais. Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad išdrįsau dalyvauti ir esu šios programos dalis. Tai vienas geriausių mano sprendimų! ,,Erasmus+” suteikia nuostabią patirtį ir galimybę susirasti draugų iš viso pasaulio, pasitikėti savimi, ugdyti bendravimą ir lavinti kalbos žinias, labiau pažinti ir pamilti vieniems kitus.

Projektas labai intensyvus – nuo ryto iki vakaro. Savaitę keliaudami po Lietuvą praplėtėme akiratį. Kiekvienas norėjo įsiamžinti prie Palangos ir Elektrėnų tiltų, Merkinės piramidės, gintaro muziejaus ir kitų lankytinų vietų. Prancūzai ir graikai negailėjo komplimentų Lietuvos grožiui ir ne kartą minėjo, kad tai buvo jų geriausia kelionė ir visada norėtų čia sugrįžti. Jie pamilo ir išgyrė vietinius žmones, ypač Elektrėnų gyventojus, kurie pasirodė jiems labai draugiški ir geranoriški. Svečius iš užsienio sužavėjo lietuviški suvenyrai: gintariniai papuošalai Palangoje, Lietuvos vėliavos spalvų apyrankės ir raktų pakabukai su lietuviška atributika. Svečiams patiko ir kulinarinis paveldas: paragavęs šaltibarščių ne vienas prašė pakartoti ,,rožinės sriubos”.

Kadangi kiekvienas ,,Erasmus+“ komandos narys turėjo priimti draugą iš kitos šalies, vieni niekada nebūdavome - rūpinomės savo svečiais. Per savaitę svečiai tapo šeimos nariais, su kuriais buvo labai liūdna išsiskirti.

Austėja Žilinskaitė, 1a klasė

Ši mainų programa man buvo ypatinga, kadangi joje susiradau draugų, su kuriais buvo sunku išsiskirti, ir jaučiu, kad su šiais žmonėmis mūsų draugystė tęsis dar ilgai. Dalyvaujant mainų programose tobulinamos anglų kalbos žinios ir gebėjimai, mokomasi kultūros ir etiketo. Labai džiaugiuosi, kad mainai Lietuvoje mums patiems leido dar geriau pažinti Lietuvą. Mes visą savaitę keliavome po Lietuvą.

Mainų programa - ir nelengvas išbandymas. Buvo sunku net įsivaizduoti, kad namuose gyvens mergaitė iš Graikijos. Tačiau mes taip susibendravome, kad tapome labai artimos draugės ir bendraujame internetu iki šiol. Aš labai tikiuosi, kad man teks dalyvauti dar ne vienuose mainuose ir patirsiu dar daugiau naujų įspūdžių bei gerų emocijų!

Greta Čugunovaitė, 2b klasė

Šie ,,Erasmus+“ mainai man jau buvo devintas mainų projektas, kuriame dalyvauju, tačiau pirmi, organizuojami gimnazijos. Prie projekto prisijungiau šiais mokslo metais po to, kai išgirdau draugų istorijas apie šį projektą. Nuo mokslo metų pradžios įvyko du mobilumo vizitai, antrame turėjau šansą sudalyvauti ir aš. Priėmiau pasisvečiuoti graiką ir taip patyriau kupiną nuotykių kelionę. Per savaitę, kai graikai gyveno mūsų šalyje, turėjau progą pažinti svetimą kultūrą, pabendrauti su naujais žmonėmis ir susibičiuliauti su mūsų gimnazijos mokiniais bei mokytojais.

Haroldas Norvaišas, 3b klasė

Prisijungęs į šį projektą, nesitikėjau, kad gali būti taip įdomu. Potyriai pranoko lūkesčius! Patirtys buvo ne tik vertingos, bet ir labai spontaniškos. Asmeniškai susipažinęs su graikais ir prancūzais, supratau, kokie tolerantiški, nuoširdus bei geranoriški jie yra. Per šią trumpą savaitę gavau galimybę dar geriau pažinti įdomiausius Lietuvos kampelius. Projektas atnešė daug malonių akimirkų, bet taip pat pareikalavo ir didelio atsidavimo, taip įgijau patirties visam gyvenimui.

Artūr Nozdrin, 2b klasė

Šis projektas man trečias. Įdomiausia projekto dalis ta, kai laukiau atkeliaujančio graiko, kuris turėjo gyventi pas mane. Visa paskutinė diena buvo labai įtempta, laukiau jo su nerimu. Atvažiavus graikui, buvo malonu jį sutikti, nurimau. Be emocinių potyrių, turėjome ir daug veiklos: dvi darbo sesijos ir pažintinės kelionės po Lietuvą.

Šioje mainų programoje pasitvirtinau žinojimą, kad esame skirtingi, bet, nepaisant kultūrinių skirtumų, turime daug panašumų.

Ugnė Kučinskaitė, 2b klasė

Apie šį projektą sužinojau iš savo draugių. Labai džiaugiuosi, kad patekau į mainus. Mobilumo vizitui mokiniai ir mokytojai ruošėsi labai ilgai, nekantriai laukėme atvykstančių svečių. Svečių atvykimo dieną net neįsivaizdavau, kokia įtempta savaitė mūsų laukia. Savaitė prabėgo akimirksniu: darbas, pramogos, pažintys... Buvo labai liūdna atsisveikinti su naujais draugais, su kuriais, tikiuosi, dar susitiksime. Buvo sunku atsisveikinti, kai kurie net verkėme. Aš manau, kad su šiais žmonėmis mūsų draugystė tęsis dar ilgai ir patirsime dar daugiau įdomių nuotykių.

Karolina Trofimovaitė, 1c klasė

Prie ,,Erasmus+“ prisijungiau mokslo metų pradžioje. Prieš savaitę priėmiau mergaitę iš Prancūzijos. Tai buvo nuostabi patirtis! Ši programa ne tik pagilino mano žinias migracijos tema, bet ir išmokė viešai kalbėti, bendrauti su aplinkiniais ir parodė, kaip įmanoma suartėti su nepažįstamais žmonėmis per tokį trumpą laiką.

Pirmomis dienomis buvo truputėlis nerimo, tačiau po kelių dienų viskas atsistojo į savas vėžes. Visą savaitę su svečiais važinėjome po gražiausias Lietuvos vietas ir parodėme, kokia graži šalis yra Lietuva. Taip pat turėjome darbo sesijas, per kurias kalbėjome apie migraciją, visi dalyviai pristatė savo šalis. Labiausiai man patiko kelionė į Druskininkus bei tiesiog bendravimas su svečiais. Šio projekto metu pamačiau, kad skiriasi mūsų kultūros, kalbos, pasaulėžiūra, ir mokiausi būti tarp skirtingų. Esu labai dėkinga, kad turėjau galimybę sudalyvauti šiame projekte ir tiek daug visko išmokti.

Milda Barščevičiūtė, 1a klasė


Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise