Mes galim

2017 m.m. spalio mėnesį žurnalistų būrelyje gimė iniciatyva vykdyti projektą „Mes galim!“ Šio projekto motto: „Skrisim, žinau, kad galim, surasim kelią!“ (iš albumo „69 danguje“). Projektu „Mes galim!“ bus siekiama supažindinti gimnazijos bendruomenę su įvairiausių pomėgių turinčiais mokiniais. Juk ne paslaptis, kad tas, kuris negauna 10 už fiziką, gali būti puikus fotografas, dainininkas ar skaitovas. Tas, kuriam nuobodu istorijos pamokose, turbūt kuria ateities planus ir konstruoja robotus, inžinerinius įrenginius. O kiek puikių šokėjų, ledo ritulininkų baigė mūsų gimnaziją per lietuvių kalbos pamokas taip ir neperskaitę nė vienos programinės knygos?
Jaunieji žurnalistai, vadovaujami mokytojos Danutės Liutkevičienės ir Marytės Kuzmenkovienės, ieškos pasislėpusių talentų ir pristatys juos gimnazijos bendruomenei. Taip pat kreipsimės į buvusius mokinius, kad jie pasidalintų prisiminimais, kaip galėjo suderinti savo pomėgius ir mokslą. Kviečiame esamus ir buvusius mokinius, jų tėvus ir mokytojus papasakoti apie talentingus mūsų gimnazijos mokinius!

„Esu laimingas tada, kai darau tai, ką darau“ – Deimantas Radiun

Danutė Liutkevičienė: Koks šiandieninis jaunuolis? Ko jis siekia ir ką jis gali?

Deimantas Radiun: Mes visi skirtingi. Mūsų hobiai, užsiėmimai įvairūs, bet tikrai nesuklysiu pasakydamas, kad šiandien jaunuolis yra nenustygstantis vietoje, ieškantis naujovių ir galimybių visur ir visada.

Skaityti daugiau: „Esu laimingas tada, kai darau tai, ką darau“ – Deimantas Radiun

Pijus Norušis: „Planuoju laiką taip, kad jo užtektų ir pamokoms, ir pomėgiams“

Prasidedant mokinių atostogoms, pakalbinau mokinį, kuris per atostogas sukinėjasi gimnazijoje, savaitgaliais su vyresniuoju broliu ir tėčiu triūsia prie aparatūros, bene kasdien su mokytojais ir bendraamžiais kuria planus, kaip patobulinti renginio apšvietimą, kaip užtikrinti kokybišką garsą.

Pijus Norušis – 2c klasės mokinys, gimnazijos direktoriaus patarėjas salės renovavimo klausimais, direktoriaus pavaduotojos ugdymui padėjėjas organizuojant renginius, robotikos būrelio vadovo bendramintis.

Kaip Pijus surado kelią į technikos pasaulį? Kaip jam pavyksta suderinti mokslus ir pomėgius?

Danutė Liutkevičienė

Skaityti daugiau: Pijus Norušis: „Planuoju laiką taip, kad jo užtektų ir pamokoms, ir pomėgiams“

Kartu po pamokų tikrai galim dar daugiau!

Vyrauja nuomonė, kad mokykloje svarbiausia mokytis ir siekti kuo geresnių rezultatų: aštuoni gerai, bet dešimt – dar geriau. Skaičiukais išmatuoti žinias galima, bet kaip išmatuoti bendrąsias kompetencijas? Juk bendrųjų kompetencijų balais ar procentais neįvertinsi. Tiesiog žiūri – matai žmogų, brandžią asmenybę, aktyvų visuomenininką, empatišką kaimyną, nepailstantį lyderį, kūrėją ar bandytoją. Žiūri ir džiaugiesi, kad mokykliniame suole jis išmoko ne tik gramatikos taisyklių, matematikos formulių ar fizikos dėsnių, bet ir tapo įdomiu žmogumi.

Skaityti daugiau: Kartu po pamokų tikrai galim dar daugiau!

Silvija Vaškelytė: ieškoti ir surasti

Vos pradėjusi lankyti muzikos būrelį, Silvija mane sužavėjo savo sugebėjimu priimti ir kūrybiškai atlikti visas siūlomas veiklas. Mokinė veržliai siekia tobulėti, tuo pačiu spinduliuoja ramybę, turi skvarbią būties regą ir savo įžvalgas puikiai perteikia kurdama dainas. Balandžio 18 dieną Silvija dalyvavo konkurse „Talentų keliu“ (respublikinis konkursas vyko Grigiškių Šviesos gimnazijoje) ir tapo laureate.

Muzikos mokytoja Urtė Dorotėja Paliukaitė

Skaityti daugiau: Silvija Vaškelytė: ieškoti ir surasti

Save surado žemės ūkio darbuose

Kai mokiniai iš knygų mokosi atskirti rugį nuo kviečio, kai edukacinėse išvykose bando išsiaiškinti duonos kelią iš dirvos iki lėkštės, kai randasi tokių, kad karvę mato tik paveikslėlyje, atrodo, kad mes, žemdirbių tauta, atitrūkom nuo žemės ir temokame blaškytis po prekybos centrus. Taip tik atrodo! Yra žmonių, kurie žemės ūkio darbus dirba noriai, juose atranda filosofiją ir mato perspektyvą. Vienas jų – Mantas Barysas, Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos trečiokas.

Pakalbinau jaunąjį ūkininką Mantą. Pokalbio pabaigoje pavadinau jį ramsčiu, ant kurio laikosi žemė. Jis papildė mane: „Tai dar mažas aš jos ramstis, bet po 5-7 metų pamatysim!“ Tas lietuviškas kuklumas...

Skaityti daugiau: Save surado žemės ūkio darbuose