Pirmų klasių mokiniams buvo vedamos integruotos tikybos, etikos pamokos „Kaip patyčios veikia žmogaus fizinę, emocinę, protinę bei dvasinę sritis?“ Jas vedė tikybos mokytoja R.Ramanauskienė, etikos mokytoja T. Einorienė ir soc. pedagogės A. Dimšaitė ir V. Žigutienė. Mokiniai dirbo grupėmis, atliko praktinę užduotį. Penkios mokinių grupės gamino knygos lapus apibūdino patyčių poveikį žmogaus dvasinei, fizinei, socialinei bei protinei sritims. Mokinių darbai buvo susegti į knygą ir yra eksponuojami gimnazijos skaitykloje.

Antrų klasių mokiniams vyko integruotos psichologijos, geografijos pamokos. Jas vedė psichologė R. Baleišienė ir geografijos mokytoja D. Niparavičienė. Pamokose buvo žiūrimas ir aptariamas Niko Vujičičiaus įkvepiantis pranešimas „Patyčios turi baigtis“. Po peržiūros su mokiniais buvo aiškinamasi, kaip patyčios veikia ne tik žmogų asmeniškai, bet ir valstybės ekonomiką.

Renginiai, skirti akcijai „Savaitė be patyčių“, peržengė gimnazijos ribas. Soc. pedagogė A. Dimšaitė ir savanoriai gimnazistai kovo 22 d. aplankė mokyklos – darželio „Žiogelis“ lavinamuosius, jiems padovanojo pačių padarytą „Draugystės“ knygą. Knygoje įklijavo buvusių susitikimų nuotraukas, savo kurtus eilėraščius ir nuoširdžius linkėjimus. Susitikimo metu savanoriai grojo gitara, kartu dainavo. Minint ir pasaulinę Dauno sindromo dieną, susitikimo dalyviai mūvėjo skirtingas vienos poros kojines, kurios yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu, nes tokia forma yra panaši į chromosomos. Buvimas kartu – tai tolerancija ir palaikymas šalia esantiems.

Tikimės, kad „Veiksmo savaitės be patyčių renginiai“ leido suprasti, kad žodis - galingas ginklas kovoje su patyčiomis. Mokiniai, kalbėkite apie tai su tėvais arba su tais, kuriais pasitikite, darykite tai, kas jums geriausiai sekasi. Taip po truputį pavyks atsikratyti aukos vaidmens. Ateis supratimas, kad tai neamžina.

Soc. pedagogė A.Dimšaitė