Sveika gyvensena

Savižudybių prevenciją galima vykdyti nekalbant apie tai, bet kuriant prasmingą ir pilnavertį gyvenimą

Šie metai nepanašūs nei į vienus prieš tai buvusius Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje. Visi numatyti darbai ir veiklos susidūrė su pandemijos iššūkiais, kurie tęsiasi dar ir šiandien. Jų neišvengė ir vykęs projektas „Kuriam gyvenimą“, skirtas savižudybių prevencijai, kuris buvo finansuojamas iš Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Džiaugiamės, kad pasirinkome aktualią temą, nes vis dar esame pirmaujanti šalis pagal savižudybių skaičių pasaulyje, o Covid-19 pandemijos sukelta sumaištis dar stipriau gali paaštrinti situaciją.

Skaityti daugiau: Savižudybių prevenciją galima vykdyti nekalbant apie tai, bet kuriant prasmingą ir pilnavertį...

Projekto „Auksinės minutės“ praktiniai mokymai

Lapkričio 8 dieną mūsų gimnazijoje vyko pirmosios pagalbos suteikimo praktiniai mokymai. Mokymus vedė projekto „Auksinės minutės“ savanorių komanda. „Auksinės minutės“ yra savanoriškas jaunų gydytojų ir medicinos studentų projektas, kurio metu siekiame apmokyti kuo daugiau moksleivių, kaip atlikti gaivinimą širdies sustojimo atveju, išpopuliarinti gaivinimo žinias Lietuvoje ir išgelbėti gyvybes. Praktinių mokymų metu savanoriai paaiškino mokiniams, kaip atpažinti, kad žmogui sustojo širdis, kaip gauti aplinkinių žmonių pagalbą, išsikviesti medikus, kaip atlikti efektyvų gaivinimą su oro įpūtimais. Mokiniai turėjo galimybę ne tik išgirsti teoriją apie gaivinimą, bet ir praktiškai pritaikyti įgytas žinias – išbandyti gaivinimo įgūdžius ant manekenų.

VSPS Kristina Čarienė

Pirmosios medicinos pagalbos varžybos

„Mano civilizacijos didybę liudija faktas, kad šimtas angliakasių rizikuoja gyvybe, stengdamiesi išgelbėti vieną užverstą draugą.“ (Antuanas de Sent Egziuperi)

2019m. spalio 25 dieną Kauno „Santaros“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų. Varžybose dalyvavo 21 mokinių komanda iš visos Lietuvos. Mūsų gimnaziją atstovavo Ia klasės mokiniai: Brūžaitė Urtė, Mazurkevičiūtė Gerda, Sagevičius Paulius, Kurmilavičius Rokas.

Skaityti daugiau: Pirmosios medicinos pagalbos varžybos

Sveikos mitybos link

Nėra lengva pradėti keisti mitybos įpročius. Kardinalūs ir staigūs pokyčiai dažnai sukelia papildomą stresą tiek vaikams, tiek suaugusiems. Teisingas kelias reikalauja tam tikrų žinių, pastangų ir noro. Jei pokyčiai vyks palaipsniui ir nuosekliai, rezultatas netrukus džiugins. Pereiti prie sveikos mitybos per vieną dieną tikrai nepavyks. Taip ir neturėtų būti. Kiekvienas iš mūsų turi atrasti savo sveiko gyvenimo receptą. Sveiko gyvenimo pagrindą vaikai gauna savo šeimose, tačiau didžiąją dalį dienos praleidžia mokyklose, kur tinkama vieta ugdytis sveikos gyvensenos įpročius.

Skaityti daugiau: Sveikos mitybos link

Pokategorės