Sveika gyvensena

Lietuvos mokyklų pirmosios medicinos pagalbos varžybos.

Balandžio 15d. Kauno „Santaros“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų Pirmosios medicinos pagalbos varžybos.  Renginio tikslas – skatinti mokinius ugdyti pirmosios pagalbos teikimo gebėjimus, mokyti(s) kritiškai mąstyti ir išmintingai elgtis ištikus nelaimei.

Skaityti daugiau: Lietuvos mokyklų pirmosios medicinos pagalbos varžybos.

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje finišavo projektas „Miegas ir poilsis – psichinės ir fizinės sveikatos pagrindas“

2021 metais Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje vyko projektas „Miegas ir poilsis – psichinės ir fizinės sveikatos pagrindas“, kuris buvo finansuojamas iš Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Tema projektui buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes dirbantys mokykloje specialistai pastebėjo, kad nemažai paauglių gimnazijoje kenčia dėl miego stygiaus ir patiria žymų nuovargį, negeba susikaupti, produktyviai dirbti pamokose. Todėl buvo nuspręsta inicijuoti veiklas miego ir poilsio problemoms išsiaiškinti bei įtraukti ir supažindinti mokinius su produktyvaus poilsio formomis.

Skaityti daugiau: Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje finišavo projektas „Miegas ir poilsis – psichinės ir fizinės...

Savižudybių prevenciją galima vykdyti nekalbant apie tai, bet kuriant prasmingą ir pilnavertį gyvenimą

Šie metai nepanašūs nei į vienus prieš tai buvusius Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje. Visi numatyti darbai ir veiklos susidūrė su pandemijos iššūkiais, kurie tęsiasi dar ir šiandien. Jų neišvengė ir vykęs projektas „Kuriam gyvenimą“, skirtas savižudybių prevencijai, kuris buvo finansuojamas iš Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Džiaugiamės, kad pasirinkome aktualią temą, nes vis dar esame pirmaujanti šalis pagal savižudybių skaičių pasaulyje, o Covid-19 pandemijos sukelta sumaištis dar stipriau gali paaštrinti situaciją.

Skaityti daugiau: Savižudybių prevenciją galima vykdyti nekalbant apie tai, bet kuriant prasmingą ir pilnavertį...

Projekto „Auksinės minutės“ praktiniai mokymai

Lapkričio 8 dieną mūsų gimnazijoje vyko pirmosios pagalbos suteikimo praktiniai mokymai. Mokymus vedė projekto „Auksinės minutės“ savanorių komanda. „Auksinės minutės“ yra savanoriškas jaunų gydytojų ir medicinos studentų projektas, kurio metu siekiame apmokyti kuo daugiau moksleivių, kaip atlikti gaivinimą širdies sustojimo atveju, išpopuliarinti gaivinimo žinias Lietuvoje ir išgelbėti gyvybes. Praktinių mokymų metu savanoriai paaiškino mokiniams, kaip atpažinti, kad žmogui sustojo širdis, kaip gauti aplinkinių žmonių pagalbą, išsikviesti medikus, kaip atlikti efektyvų gaivinimą su oro įpūtimais. Mokiniai turėjo galimybę ne tik išgirsti teoriją apie gaivinimą, bet ir praktiškai pritaikyti įgytas žinias – išbandyti gaivinimo įgūdžius ant manekenų.

VSPS Kristina Čarienė

Pirmosios medicinos pagalbos varžybos

„Mano civilizacijos didybę liudija faktas, kad šimtas angliakasių rizikuoja gyvybe, stengdamiesi išgelbėti vieną užverstą draugą.“ (Antuanas de Sent Egziuperi)

2019m. spalio 25 dieną Kauno „Santaros“ gimnazijoje vyko Lietuvos mokyklų. Varžybose dalyvavo 21 mokinių komanda iš visos Lietuvos. Mūsų gimnaziją atstovavo Ia klasės mokiniai: Brūžaitė Urtė, Mazurkevičiūtė Gerda, Sagevičius Paulius, Kurmilavičius Rokas.

Skaityti daugiau: Pirmosios medicinos pagalbos varžybos

Pokategorės


TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 lm eduroam 3455 smm new LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise

Elektrėnų „Versmės“ gimnazija

Savivaldybės biudžetinė įstaiga

Saules g. 30, Elektrėnai 26121

Tel.: (8  528) 39616, (8 528) 39 618

El. p. gimnazija@versme.elektrenai.lm.lt

Įmonės kodas 190659268