Lituanistų projektai

Lietuvių kalbos pamoka netradicinėje erdvėje

Gimnazijos skaitykla - viena iš erdvių, kur vyksta netradicinio ugdymo pamokos. Lapkričio 16 dieną čia vyko mokytojos Vilijos Dobrovolskienės ir jos 4 kl. mokinių pamokos, skirtos rašytojui Baliui Sruogai.  Mokiniai išgirdo pasakojimų apie šią epochą reprezentuojančią asmenybę, žiūrėjo filmukus apie koncentracijos stovyklą, kur buvo išvežtas rašytojas, susipažino su memuarų knyga "Dievų miškas", atliko užduotis, diskutavo.

Lietuvių kalbos mokytoja Vilija Dobrovolskienė

Mokydama kitus, visą gyvenimą mokausi ir pati.  Dabar suprantu: daug ko  neišmokau... Džiaugiuosi, jog turiu ir  turėjau gerų mokinių. Visada malonu išgirsti naujienų apie buvusius savo mokinius. Viena tokia džiugia žinia norėčiau pasidalinti su visais. Loreta Jakonytė (1992/1993 m. m. laidos ,,Versmės“ gimnazijos abiturientė), literatūrologė, apdovanota Vinco Aurylos premija  už reikšmingiausią metų vaikų literatūros tyrinėjimų ir sklaidos knygą „Šeimos vaizdinys sovietmečio lietuvių literatūroje vaikams“.

Skaityti daugiau: Džiugi žinia: apdovanoti reikšmingiausių 2015 metų vaikų ir paauglių knygų kūrėjai

Mus kviečia konkursas „Švari kalba – švari galva“

Gerbiamieji, visi 5–10 klasių mokiniai kviečiami registruotis ir dalyvauti devintajame nacionaliniame moksleivių konkurse „Švari kalba – švari galva“. Dalyvaudami moksleiviai ne tik pasitikrins ir kūrybiškai pritaikys lietuvių kalbos žinias, tačiau ir savo pavyzdžiu įrodys, kad lietuvių kalba yra patogi bendraujant ir dirbant informacinėmis technologijomis.

Registracija vyksta vasario 8 – kovo 4 dienomis svetainėje www.švarikalba.lt.

Skaityti daugiau: Mus kviečia konkursas „Švari kalba – švari galva“

Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejuje vasario 19 dieną darbą pradėjo tarptautinė konferencija „Kalba gimtoji lūposna įdėta”, kurią organizavo „Versmės” gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė V. Dobrovolskienė ir muziejaus direktorė Jurgita Chmieliauskienė. Konferencijoje dalyvavo svečiai iš Lenkijos, Airijos, JAV, Kaišiadorių rajono ir mūsų savivaldybės mokyklų mokiniai ir mokytojai.

Skaityti daugiau: Gimnazistai tarptautinėje konferencijoje - seminare ,,Kalba gimtoji lūposna įdėta“

RŪPESTIS DĖL GIMTOSIOS KALBOS

„Versmės“ gimnazijoje šiais mokslo metais nutarta didelį dėmesį skirti gimtajai kalbai. Priimti Bendrieji kalbos reikalavimai, kurių, tikimasi, sąžiningai laikysis ir mokiniai, ir mokytojai. Gimnazijos mokiniai dalyvauja Lietuvių kalbos instituto ir asociacija „Lituanistų sambūris“ vykdomame projekte „Moderniosios lietuvių kalbos leksikos pokyčių integracija į mokymo turinį ir mokytojų dalykinių kompetencijų ugdymas“. Šio projekto koordinatorė gimnazijoje mokytoja A. Sidaravičienė, kuri į projektą įtraukė 1a ir 2c klasių gimnazistus.

Skaityti daugiau: RŪPESTIS DĖL GIMTOSIOS KALBOS