Konferencijos dalyviai

Vasario 20-21 dienomis Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejuje jau 4 kartą vyko respublikinė lituanistų konferencija „Justinas Marcinkevičius. „Ne dėl savęs turbūt esu”. Konferencijos organizatorės Elektrėnų „Versmės” gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Vilija Dobrovolskienė ir savivaldybės literatūros ir meno muziejaus direktorė Jurgita Chmieliauskienė.

Konferencijos dalyvius nuoširdžiai pasveikino „Ąžuolyno“ pagrindinės mokyklos mokytoja metodininkė Daiva Balčėnienė. Kaip įprasta šiose konferencijose, pranešimus skaitė ir mokytojai, ir mokiniai. Provokuojantis pasirodė „Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Albinos Sidaravičienės pranešimas „Prakeiktieji poetai“. Mokytoja D. Balčėnienė skaitė pranešimą „Pažintis su Just. Marcinkevičiaus kūryba pagrindinėje mokykloje: galimybės ir realybė“. Just. Marcinkevičiaus žmogaus koncepcija“- tai pranešimas, kurį skaitė Elektrėnų PMC mokytoja metodininkė Asta Jokšienė.

,,Versmės“ gimnazijos mokytoja Vilija Dobrovolskienė konferencijos dalyvius supažindino su integruotu lietuvių kalbos ir pilietiškumo ugdymu gimnazijoje ir pristatė projektą, skirtą tėvynės temai literatūros kūriniuose. Tad nuo mokytojų, skaičiusių pranešimus, neatsiliko ir ,,Versmės“ gimnazijos mokiniai. Pranešimų skaičiumi jie tikrai pralenkė pedagogus. Pranešimų temos ir pateikimas auditorijai nustebino išradingumu. Gausus ,,Versmės“ gimnazijos 2 b klasės 14 mokinių būrys ( mokytoja V. Dobrovolskienė) , dalyvavęs konferencijoje, pristatė jau minėtą lietuvių kalbos ir pilietiškumo ugdymo projektą ,,Just. Marcinkevičius. Meilė Tėvynei- pagrindinė poeto kūrybos tema“. Nors kai kurie mokiniai pirmą kartą konferencijoje skaitė pranešimą, žavėjo jų gebėjimas aiškiai, korektiškai dėstyti mintis. V. Sindaravičius, 3 a kl. mokinys, (mokytoja V. Dobrovolskienė) skaitė pranešimą ,,Dainuoju Lietuvą“, 3d klasės gimnazistės J. Maleckaitė ir I. Drobnytė (mokytoja A. Sidaravičienė) sukūrė filmą eilėraščio „Tėvyne dainų ir artojų“ motyvais. Apgailestavome, kad dėl techninių galimybių negalėjome išklausyti minėto pranešimo.

Pirmąją konferencijos dieną užbaigė muziejaus direktorė J. Chmieliauskienė. Ji apžvelgė mokinių ir mokytojų pranešimus, mokiniams padovanojo knygų apie muziejų. Pasibaigus darbui, buvo dalijamasi mintimis. Pateikiame konferencijos dalyvių atsiliepimų:

„Man ši konferencija patiko, ypač tai, jog mokiniai, ne tik mokytojai, noriai dalyvavo ir skaitė savo pranešimus. Konferencija buvo naudinga, nes daugiau sužinojau apie Justiną Marcinkevičių bei jo kūrybą. Tikrai nesigailiu dalyvavusi šioje naudingoje bei įdomioje konferencijoje.,“ –tvirtino Justina Maleckaitė, „Versmės“gimnazijos 3d klasės mokinė.

Mokytoja D. Balčėnienė pastebėjo, kad tokios konferencijos reikalingos, nes jose kalba mokiniai ir mokytojai bendra tema, tarsi lygūs tarp lygių, nepaisydami patirties. Mokiniai turi progos kalbėti viešai - ugdomi jų viešojo kalbėjimo ir komunikacinės kompetencijos įgūdžiai. Konferencijos tema aktuali, nes šiuolaikiniai vaikai, kuriems pokaris, sovietmetis žinomas tik iš vadovėlių, jau savaip interpretuoja ir Just. Marcinkevičiaus kūrybą, dažnai nepažįsta to meto realijų ir todėl nesuvokia poezijos... tokia konferencija - galimybė dalintis patirtimi su jaunąja moksleivių karta; kita vertus, ugdoma pagarba iškiliai Lietuvos asmenybei.

Antroji konferencijos darbo diena buvo numatyta Vilniaus Knygų mugėje – susitikimai su leidyklomis, pokalbiai apie Just. Marcinkevičių. Deja, siaučiantis virusas praretino konferencijos dalyvių gretas, tad į mugę išvyko tik keletas mokinių ir mokytojų. Tikimės, kad savo įspūdžius jie išsakys bendraklasiams, kolegoms.

Jaunieji žurnalistai

 

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise