2021 metais Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje vyko projektas „Miegas ir poilsis – psichinės ir fizinės sveikatos pagrindas“, kuris buvo finansuojamas iš Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Tema projektui buvo pasirinkta neatsitiktinai, nes dirbantys mokykloje specialistai pastebėjo, kad nemažai paauglių gimnazijoje kenčia dėl miego stygiaus ir patiria žymų nuovargį, negeba susikaupti, produktyviai dirbti pamokose. Todėl buvo nuspręsta inicijuoti veiklas miego ir poilsio problemoms išsiaiškinti bei įtraukti ir supažindinti mokinius su produktyvaus poilsio formomis.

Projektą organizavusią komandą sudarė psichologė R. Baleišienė, visuomenės sveikatos specialistė Kristina Čerienė ir fizinio lavinimo mokytojai Ramunė Šarapienė ir Rytis Triponas. Į projektą buvo įtraukti beveik visi 1-2 klasių gimnazijos mokiniai.

Atlikus numatytą projekte tyrimą, pasitvirtino specialistų nuogąstavimai, kad didelė dalis 15 – 16 metų paauglių kenčia dėl miego stygiaus, dažnai jaučiasi pavargę. Gauti rezultatai atskleidė, kad du trečdaliai mokinių susiduria su nuolatiniu miego trūkumu, pusė su nuovargiu, dažnai patiriamu stresu, galvos skausmais bei susikaupimo ir įsiminimo problemomis. Tačiau yra ir gerų žinių, kad nemaža dalis 1-2 klasių gimnazistų rūpinasi sveika mityba, pakankamai laiko skiria poilsiui. Jį leidžia aktyviai judėdami, būdami lauke, bendraudami su šeima ir draugais ir užsiimdami pomėgiais. Projekto iniciatoriai labai norisi pakviesti tėvelius pasidomėti, kada jų paaugliai eina miegoti, ar pakankamai pailsi. Pasirūpinti, kad jų atžalos tinkamai išsimiegotų, nes paaugliams reikia daugiau laiko, kad patenkintų poilsio poreikius.

Projekto veiklų metu 1-2 klasių mokiniai susipažino su aktyviomis laisvalaikio leidimo formomis. Fizinio lavinimo mokytojai R.Triponas ir R. Šarapienė organizavo klasėse orientacinio varžybas. Mokiniai buvo labai susidomėję, azartiškai ieškojo paslėptų orientavimui skirtų punktų. Visuomenės sveikatos specialistė K.Čerienė vedė funkcines mankštas su aerobikos elementais. Mokiniai su gera nuotaika ir užsidegimu dalyvavo veiklose.

Psichologė R.Baleišienė gimnazistus supažindino su Mindfulness psichologijos pagrindais, menu būti čia ir dabar, valdyti stresą, medituoti.

Džiaugiamės, kad įsigytas priemones galėsime ir toliau naudoti ugdant mokinių sąmoningumą ir aktyvaus laisvalaikio leidimo įgūdžius.

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise