Šie metai nepanašūs nei į vienus prieš tai buvusius Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje. Visi numatyti darbai ir veiklos susidūrė su pandemijos iššūkiais, kurie tęsiasi dar ir šiandien. Jų neišvengė ir vykęs projektas „Kuriam gyvenimą“, skirtas savižudybių prevencijai, kuris buvo finansuojamas iš Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų. Džiaugiamės, kad pasirinkome aktualią temą, nes vis dar esame pirmaujanti šalis pagal savižudybių skaičių pasaulyje, o Covid-19 pandemijos sukelta sumaištis dar stipriau gali paaštrinti situaciją.

Projektą „Kuriam gyvenimą “organizavusią komandą sudarė psichologė R. Baleišienė, etikos mokytoja R. Ramanauskienė ir šiuolaikinių menų mokytoja M. Kuzmenkovienė. Į projektą buvo įtraukti beveik visi gimnazijos mokiniai.

Atliktas „Suicidinių nuotaikų paplitimo tarp 1–4 gimnazijos klasių mokinių“ tyrimas  gimnazijoje atskleidė, kad didžioji dauguma gimnazijos mokinių patiria susiduria su silpnai išreikštomis suicidinėmis nuotaikomis. Lyginant su 2012 metais atliktu tokiu pat tyrimu jų lygis šiek tiek išaugęs. Apklausa buvo vykdomai prieš pat pavasarinį karantiną. Jau tuo metu buvo jaučiamas padidėjęs psichinės įtampos lygis visuomenėje ir tai galėjo lemti aukštesniu rezultatus.  Tačiau stebimi pavieniai nerimą keliantys suicidinių nuotaikų paplitimo atvejai, todėl gimnazijos bendruomenė turi būti labai atidi ir empatiška mokiniams, kurie patiria sunkumus.

Vėliau buvo organizuojami dailės ir juoko terapijos, kuriuos spėjome pravesti kol mokiniai, dar lankė mokyklą. Atvykusi iš Vilniaus juoko jogos trenerė Kristina užkrėtė gimnazistus juoko virusu. Meno terapijos (dailės ir keramikos) užsiėmimų ciklas „Mano jausmai“, paskatino mokinių saviraišką, supažindino su prasmingo laisvalaikio kuriant galimybėmis. Savižudybės prevencijai buvo skirtos integruotos etikos, tikybos ir psichologijos pamokos, kurių metu mokiniai mokėsi atrasti gyvenimo prasmę. Dėl pandemijos keletą veiklų teko vesti nuotoliniu būdu, bet tikiuosi, kad jos turėjo dar didesnę prasmę šiuo ypatingu laikotarpiu..  

Projekto vadovė, gimnazijos psichologė Rūta Baleišienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise