Poetas Vytautas Mačernis yra pasakęs, kad žmogus turi trokšti aukštųjų akimirkų. Amžinybė nėra už laiko. Amžinybė yra patys aukštieji akimirksniai, kuriuose žmogus yra pats. Žmogus yra amžinas savo kūrybiniuose akimirksniuose, o ne anapus. Šios literatūros pamokų mintys liko abiturientų atmintyje, tad po respublikinio meninio skaitymo konkurso jie paklausė: „Ar mes jau pasiekėm aukštąją akimirką?“  Ko gero, taip. Juk meninis skaitymas, kūrybos ir saviraiškos forma,  ir yra viena iš aukštųjų akimirkų.

Balandžio  1 – 2 dienomis Kuršėnuose, Lauryno Ivinskio gimnazijoje, vyko Lietuvos moksleivių meninio skaitymo konkursas, kuriame Elektrėnų savivaldybei ir visam Vilniaus regionui atstovavo „Versmės“ gimnazijos skaitovai. Šiais metais visus lydėjo ypatinga sėkmė. 9-12 klasių skaitovų grupėje dešimtokė Emilija Kasperavičiūtė (mokyt. E.Kasperavičienė) laimėjo I laipsnio diplomą. Pasak komisijos, dėl šio aukso medalio nė vienam komisijos nariui nekilo jokių abejonių. Emilijos skaityta ištrauka iš D.Grinkevičiūtės „Atsiminimų“ sujaudino visus žiūrovus.  Tokio pat pasisekimo sulaukė ir gimnazistų poetinė kompozicija „Atradimai“ (mokyt. A.Liutkevičienė): Edvardas Česonis, Lukas Jachimavičius,  Steponas Davidavičius, Emilija Kasperavičiūtė, Vainius Kiškiūnas, Giedrius Petkevičius bei Miglė Pranckevičiūtė taip pat buvo apdovanoti I laipsnio diplomais bei „aukso medaliais“.  Konkursas  sukuria ypatingą atmosferą,  scenoje skaitovai turi būti susikaupę ir įdomūs, savo kalbėjimu, savo mintimis pasiekti žiūrovų sielas. Kompozicijos skaitovai nepaliko abejingų – jų įtaigus meninis žodis buvo išgirstas ir įvertintas.

Skaitovus vertino Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros vedėja, docentė, humanitarinių mokslų daktarė, Pasaulinės mėgėjų teatro asociacijos teatro ekspertė Danutė Vaigauskaitė, Klaipėdos universiteto scenos kalbos dėstytoja Erika Gaidauskaitė,  Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto katedros docentas, literatūrologas Marijus Šidlauskas, rašytoja Laura Sintija Černiauskaitė bei Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytojas ekspertas Martynas Januška.

Augutė Liutkevičienė