Abiturientai ką tik paliko mūsų gimnaziją. Paliko drąsūs, išmintingi. Brandos atestatų įteikimo šventėje Donatas Bučelis kreipėsi į gimnazijos bendruomenę. Abituriento kalba įkvepia naujiems darbams!

Mieli laidos bičiuliai, mokytojai, tėvai,

Pirmiausia, noriu visiems pasakyti nuoširdų ačiū. Ačiū mokytojams, kurie padėjo mums pasiruošti egzaminams, sėdėdavo iki vėlaus vakaro prie mūsų rašinių ar kontrolinių. Ačiū, kad sugebėjot užmegzti šiltą pokalbį ir tapot tikrais draugais.

Ačiū tėvams, kad jūs visada buvot šalia. Mums tapot emociniais pagalbininkais tada, kai jau nusvirdavo rankos. Ačiū, kad dėjot pastangas ir išugdėt stiprias asmenybes.

Na ir didžiausia ačiū turime tarti sau. Kiekvienas turėjome išsikėlę savo tikslus ir lūkesčius. Buvo mažų pergalių, mažų pralaimėjimų, tačiau daugelis mūsų dėjo didžiules pastangas, kad išpildytume sau išsikeltus standartus. O, svarbiausia, niekada nepamiršome, jog esam bendruomenė ir padėdavom vienas kitam mokytis, dalindavomės konspektais ir žiniomis.

Norėčiau palinkėti dviejų dalykų.

Mokyklos bendruomenei vertinti mokykloje suteikiamą laisvę, nes ji ir daro gimnaziją unikalią. Labai gerai pamenu, kai Kotryna kažkada sakė, kad „Versmė“ primena menų gimnaziją, kur yra daug saviraiškos laisvės, kur ieškantis gali atrasti savo talentą, naujus pomėgius ar net pašaukimą. Tad vertinkim „Versmę“ ne kaip gimnaziją, kuri moko kalti, bet kaip mokyklą, išugdančią asmenybes, kurios, visa širdim tikiu, paliks daug gražaus šiam pasauly.

Ir mums, į pasaulį išeinantiems vaikams, taip, vis dar vaikams, noriu palinkėti nebijoti klysti. Kartais mus vadins naivuoliais su rožiniais akiniais ar net kvailiais dėl mūsų priimamų sprendimų, tačiau būkim teisingi sau ir rinkimės tai, ką sako širdis. Taip,  klysim, klysim ne kartą ir skaudžiai, bet mokysimės iš savo klaidų, tobulėsim ir būsim stipresni nei anksčiau.

Suprantu, kad visada sunku atsisveikinti. Ir kiekvienas iš mūsų šiandien atsisveikina su skirtingais dalykais. Tačiau liūdesio akimirka visada labai padeda „Liūdnų slibinų“ dainos žodžiai: „mylėkime pabaigas, nes jos yra pradžios. Lai mūsų naujos pradžios būna nepakartojamos“.

Ačiū.

Donatas Bučelis