Šventinį laikotarpį Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos bendruomenė skyrė MEILEI.

„Kalėdų alėjos“ mugėje (organizatorė A.Griščenkienė) stebino mokinių ir mokytojų darbelių įvairovė. „Rankų darbų“, „Su didžiausia meile“, „Aukoju iš meilės“, - netilo šurmulys. Per meną – dainą, šokį, filmukus – savo meilę išsakė gimnazistai klasių pasirodymų metu. Vakare į labdaros vakarą „Meilės netylėk“ (režisierė E.Kasperavičienė) susirinko mokiniai, mokinių tėvai, seneliai, buvę mokiniai.

Giesmėmis, dainomis, šokiais, eilėmis buvo įrodyta meilės artimui svarba. Gimnazijos direktorius E.Kontrimas pasveikino susirinkusius ir padėkojo už paramą, skirtą šalia esančiam bendruomenės nariui.

Tikrai negalima tylėti meilės. Tik išsakę savo meilę artimui sukursime gražesnį ir geresnį pasaulį!

Pristatome renginio svečio, buvusių mokinių Beatričės ir Pilypo tėvelio, Gintauto Gruzdžio kalbą, pasakytą labdarai skirtame vakare.

Meilės šaltinis

Mėnulis, nors ir šviečia, tačiau pats iš savęs nėra šviesa. Jis tėra akmens, tamsios uolienos gabalas. O šviečia tik todėl, kad pats yra Šviesos šaltinio apšviestas. Jo šviesos šaltinis yra Saulė. Žinote, yra sunku būti šaltiniu, jeigu tu esi sukurtas būti atspindžiu. Saule būti neįmanoma, tačiau Jos šviesą, šilumą priimti ir atspindėti galime kiekvienas. Paprasčiausiai reikia išeiti iš šešėlio į apšviestą teritoriją. Bet tai irgi nėra paprasta. Juk egzistuoja ir ta - tamsioji Mėnulio pusė, kurios niekas niekada nemato, o ir rodyti tikrai nelabai norisi.

Kodėl turėčiau kažką mylėti? Gal būtų paprasčiau neapkęsti, nesirūpinti. Juk ir pagal evoliucijos teoriją tai būtų labiau racionalu, nes nugali ir išlieka tik stipriausi. Ir vis tik nemeilės sukelti veiksmai – smurtas, neapykanta, žudynės - mus visada glumina... Kodėl? Galbūt tai vis iš kažkur pasiekiantys mus Tikrosios Meilės atspindžiai? Sutuoktinių - mamos meilė vaikui, vaiko - tėvams, broliams, seserims, vaikino merginai, – gal tai vis tik atspindžiai, atspindžiai Kažko gražesnio ir didingesnio.

Kaip fizikoje, anot Niutono, jeigu daiktas juda, vadinasi yra kažkas, kas jį judina. Jeigu mes gabūs mylėti, vadinasi, turi būti ir meilės šaltinis, MEILĖS iš didžiosios raidės.

Šv. Rašte apaštalas Jonas, vienas iš Jėzaus mokinių, užrašė tokius žodžius:

Tai yra žinia, kurią išgirdome iš Jo ir skelbiame jums, kad Dievas yra šviesa ir Jame nėra jokios tamsybės... Mylimieji, mylėkime vieni kitus, nes meilė yra iš Dievo. Kiekvienas, kuris myli, yra gimęs iš Dievo ir pažįsta Dievą. Kas nemyli, tas nepažįsta Dievo, nes Dievas yra meilė. (1 Jono laiškas 1,5 ir 4, 7-8)

Kalėdos buvo toks svarbus Įvykis, kad nuo jo buvo pradėti skaičiuoti Naujosios eros metai -2018, 2019... Kalėdos taip pat turi konkrečią Dievo meilės išraišką:

„...O Dievo meilė pasireiškė mums tuo, jog Dievas atsiuntė į pasaulį savo viengimį Sūnų, kad gyventume per Jį" (1 Jn 4, 6-8) - tęsia apaštalas Jonas savo laiške.

Šviesa šviečia, bet kuo lygesnis, švaresnis paviršius, tuo jis geriau atspindi šviesą. Mūsų širdys - kokios jos? Ar gabios atspindėti MEILĘ? Jėzus ir atėjo, kad suminkštintų, apvalytų ir apšviestų mūsų širdis, kad nukreiptų mūsų žvilgsnius į Meilės šaltinį, kad išmokytų mus mylėti. Meldžiu, kad Kalėdinis stebuklas paliestų kiekvieną iš mūsų. Jėzus juk gimė paprastame tvartelyje. Taigi tavo ir mano širdis taip pat tinkama Jo šviesai ateiti. Tik patikėkime tuo ir tapsime Jo meilės atspindžiais!

Gintautas Gruzdys