„Neliks duonos su druska – liks tėvynė.“ Just. Marcinkevičius

Kiekvienais metais šaltas ir vėjuotas vasaris į lietuvių širdis įpučia vienybės ir meilės tėvynei dvasios. Aplinkui, kiek tik galima matyti, kabo trispalvės, elektroninis paštas tiesiog sprogsta nuo sveikinimų, televizijoje reklamos dvelkia patriotiškumu, net ir labiausiai abejingi ir murmantys žmonės ant savosios „Facebook“ sienos parašo: „Su gimtadieniu, Lietuva!“ Vasario 16-oji neaplenkia nei vienos darbovietės, nei vienos įmonės, nei vieno darželio, mokyklos ar universiteto.

Todėl neabejotinai ir Elektrėnų „Versmės“ gimnazija šventė Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Jai paminėti buvo skirti net trys renginiai.

Vasario 14- ąją gimnazijoje vyko protų mūšis, pavadintas „Patriotai“. Jį organizavo mokinių taryba. Dalyvavo keturios komandos, kurioms buvo paruošti įvairūs klausimai apie Lietuvos istoriją, Konstituciją, žymius Lietuvos žmones, lietuvišką muziką. Renginio nugalėtojais tapo 2c klasės mokinių komanda „Bebrai“, antroji vieta atiteko komandai „Lunatikai“, trečioji- „Tarybai ir draugams“.

Vasario 15- ąją  gimnazijoje per pertraukas skambėjo dainos apie Lietuvą, o po pamokų mokiniai ir mokytojai susirinko į aktų salę pasidžiaugti šventiniu koncertu. Tradiciškai renginys prasidėjo Tautiškos giesmės giedojimu, vėliau visus sveikino Elektrėnų Šaulių kuopos vadas Eividas Žemaitaitis su savanoriais, kurie pademonstravo keletą kovinių manevrų. Koncerte netrūko nei šokių, nei dainų, nei posmų: mokytojos  Reginos Butkienės paruošti mokiniai šoko net keturis šokius, dainavo Emilija Kasperavičiūtė, grojo Agnius Žemaitaitis ir Beatričė Gruzdytė,  eiles deklamavo  gimnazijos  skaitovai.

Tos pačios dienos vakare „Versmės“ gimnazijoje vyko Elektrėnų savivaldybės bendruomenės stalo teniso turnyras, skirtas šventinei dienai paminėti. Prieš metus gimnazijos kūno kultūros mokytojui Kęstui Karsokui kilo mintis surengti tokį turnyrą , jis pavyko, todėl šiemet buvo vėl organizuotas. Moksleiviams patinka ši sporto šaka, tad atsiranda noras varžytis ne tik tarpusavyje, bei ir išmėginti jėgas su stipresniais varžovais. Į gimnaziją susirinko didelis būrys šio sporto mėgėjų iš visos savivaldybės. Džiugu buvo matyti buvusius mokinius bei patyrusius stalo teniso žaidėjus. Vyrų ir moterų grupėse (kaip ir pernai) nugalėjo Anatolij Pankov ir Ramutė Miseliūnienė. Antrąsias vietas laimėjo Artūras Minkevičius, Raminta Galakvoščiūtė, trečiąsias- Renatas Kedikas, Inesa Jokšaitė. Nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais, diplomais, geriausi moksleiviai- daiktiniais prizais. Turnyrą parėmė Elektrėnų savivaldybės sporto centras ir Švietimo paslaugų centras.

„Vardan tos Lietuvos“ tegu būna visi mūsų darbai, siekiai ir pasiryžimai. Te užauga iš mūsų jaunų širdžių stiprus ir šimtametis ąžuolas Lietuvai!

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos jaunieji žurnalistai Rimantė Jagelavičiūtė ir Justinas Prekeris

Dovilės Sadauskienės ir Henriko Vaišvilos nuotraukos