Skelbimas

KVIEČIAME MOKYTIS ELEKTRĖNŲ „VERSMĖS“ GIMNAZIJOJE

Š. m. gegužės 22 d. 17.30 val.  Elektrėnų „Ąžuolyno“ ir Kietaviškių progimnazijų 8 klasių mokinius ir jų Tėvelius kviečiame dalyvauti Atvirų durų dienos renginyje Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje.

Dienotvarkė:

1. Gimnazijos pristatymas (direktoriaus pavaduotoja ugdymui, vykdanti direktoriaus funkcijas Danutė Liutkevičienė).
  2. Dėl ugdymo(si) sąlygų 1 klasėje, dokumentų pateikimo, klasių formavimo, pirmokų adaptacijos (direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Levickaitė).
  3. Ekskursija po gimnaziją.

Iki rugpjūčio 23 dienos prašome pateiki šiuos dokumentus:

1. Prašymą mokytis gimnazijoje (Priėmimo mokytis Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje prašymo forma).
  2. Turimo išsilavinimo  pažymėjimo/pažymos kopiją.
  3. Mokinio asmens dokumento (paso / asmens tapatybės kortelės / leidimo gyventi Lietuvoje / gimimo liudijimo) kopiją.

Dėl iškilusių klausimų prašome kreiptis el. paštu:

danguole@versme.elektrenai.lm.lt  arba tel. (8 528) 39894 (dėl mokymosi 1(9) gimnazijos klasėje),

danute@versme.elektrenai.lm.lt  arba tel. (8 528) 39894 (dėl mokymosi 3(11)  gimnazijos klasėje).

Dokumentai priimami raštinėje darbo dienomis 8.00–15.00 val. arba e.paštu gimnazija@versme.elektrenai.lm.lt    (pasirašyti ir nuskenuoti).

Tarptautinis Erasmus + KA1 projektas “Karjeros planavimas - raktas į sėkmingą ateitį” Elektrėnų “Versmės” gimnazijoje pradedamas vykdyti po ilgai lauktos pertraukos dėl Covid-19 suvaržymų. Šių metų spalio mėnesį vyko mokytojų ir mokinių darbo sesija Monselice, Italijoje. Gimnazijai atstovavo projekto koordinatorė Rita Grigonienė ir mokytoja Ilona Švenčionytė bei 6 mokiniai: Greta Samušytė, Agnė Gackaitė, Liepa Šakytė, Lineta Ašmenaitė, Martynas Jasiulionis ir Kipras Mirinavičius.

Tarptautinio projekto “Karjeros planavimas - raktas į sėkmingą ateitį” tikslas - sukurti sistemą karjeros ugdymo klausimais, kuri duotų rezultatų sėkmingam mokinių gyvenimo planavimui. Todėl mokinių domėjimasis karjeros klausimais, noras labiau analizuoti save, atrasti savo stipriąsias puses, atviriau bendradarbiauti ne tik su mokytojais, bet ir su tėvais padėtų kuo anksčiau sąmoningai apsispręsti dėl savo ateities.

Dėl šios priežasties vėsus ir ankstyvas rudens sekmadienis buvo įsimintinas Elektrėnų “Versmės” gimnazijos tarptautinio Erasmus+ projekto nariams. Juk laukė daug nuotykių ir įspūdžių žadanti kelionė. Nuo pat pirmosios projekto dienos buvo galima pajusti ypatingą atmosferą, nes šios programos dėka turėjome unikalią galimybę tobulėti ir mokytis vienu iš maloniausių būdu - keliaujant.

Lėktuvas nusileido saulėtoje Italijoje, Venecijoje. Prireikė ne tik autobuso, bet ir traukinio norint pasiekti kelionės tikslą - Monselice, vaizdingiausią miestelį. Geležinkelio stotyje mūsų delegaciją pasitiko Istituto Superiore J.F.Kennedy mokyklos mokytojai ir tuo metu viešėjęs koordinatorius iš Prancūzijos, Fredericas Samuelis. Po trumpos kelionės pėsčiomis visi buvome palydėti link viešbučio mūsų naujųjų namų.

Mokytojų ir mokinių darbo sesija Italijoje truko visą savaitę. Kiekvieną dieną vyko įvairūs užsiėmimai, kurių metu tarptautinio Erasmus+ projekto dalyviai stengėsi pažinti save bei kitus. Turėjo galimybę tobulinti ne tik bendravimo, bet ir planavimo, komandinio darbo įgūdžius. Taip pat susipažino su gimnazija bei Italijos švietimo sistema. Teko dalyvauti ir keliose pamokose, pasidomėti mokomąja medžiaga, vadovėliais bei vertinimo sistema. Kadangi J.F.Kennedy gimnazija turi profesinę pakraipą, mokiniai ir mokytojai galėjo dalyvauti ir stebėti, kaip karjeros ugdymas yra integruojamas į kitus mokomuosius dalykus. Šio projekto dalyviai turėjo unikalią galimybę iš arčiau susipažinti su aliejaus, medaus, acto bei vyno gamyba, taip pat aplankyti mokykloje esamus šiltnamius, kuriuose yra mokoma auginti įvairių rūšių gėles, augalus. Padirbėti vynuogynų laukuose, mėgautis levandų skleidžiamu aromatu bei išmokti taisyklingai nurinkti nuo medžių alyvuoges.

Ne tik įdomi buvo projekto programa, bet ir Italijos gamtos grožis, ypatinga senovinė architektūra bei nuoširdūs ir šilti žmonės. Projekto dalyviai aplankė vieną iš romantiškiausių miestų Veneciją, gėrėjosi jos grožiu, mėgavosi pasiplaukiojimu gondola, kavinėse ragavo picų, makaronų bei žinoma gardžių ledų. Neišdildomą įspūdį paliko Paduva miestas, kuriame yra įsikūręs vienas garsiausių universitetų šalyje ir pasaulyje. Savaitė prabėgo nejučiomis ir greitai už savęs palikdama šilčiausius šios kelionės prisiminimus.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Ilona Švenčionytė,

Projekto dalyvė