Kasmet gegužės mėnesį gimnazijoje vyksta Atvirų durų diena būsimiems pirmokams, kurios metu mokiniai ir jų tėvai susipažįsta su „Versme“.

 

Guviai pirmokai ir jų tėvai vaikšto gimnazijos koridoriais: vaikai nepasiklysta koridorių labirintuose, o tėvai džiaugiasi suradę savo fotografijas, atpažinę širdžiai mielus kampelius, nes ne vienas yra baigęs „Versmę“. Pastebėta, kad mokiniams patinka šviesūs, daugiakampiai kabinetai, vienviečiai suolai, kuriuos galima sustumti į norimus derinius, išmaniosios lentos ir projektoriai. Mokiniai maloniai nustemba, kad per kūno kultūros pamokas galima mankštintis treniruoklių salėje, bet nuliūsta pamatę per mažą sporto salę. Noriai svečiai išbando muziko studijos instrumentus – gitaras, būgnus... Būsimus mokinius ir jų tėvus žavi tvarkinga valgykla, renovuota renginių salė. Krykštauja, kuždasi mokinukai prie rūbinių: mokiniams klasių rūbinės yra džiaugsmas, slaptų susibūrimų vietos, o mokytojams – iššūkis, nes užtikrinti saugumą pertraukų metu rūbinėse labai sunku. Gera, anot mokinių, pamatyti metais vyresnius draugus, kurie pasitinka būsimus pirmokus dainomis, šokiais, eilėmis.

Reikalinga Atvirų durų diena, bet ji šiemet bus kitokia. Bendradarbiaujant mokyklų administracijoms, virtualias duris į „Versmę“ atvėrė „Ąžuolyno“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Kanapkienė, Kietaviškių pagrindinės mokyklos direktorė Ramunė Matonienė  ir „Versmės“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Levickaitė.

Užaugintų aštuntokų išleidimas ir būsimų pirmokų priėmimas kitoks, bet susitikimai viltingi!

Danutė Liutkevičienė

„Versmės“ gimnazija pasitinka naujokus

Apie gimnaziją

Gimnazija veikia nuo 1986 metų rugsėjo pirmos dienos. Per 33 metus ją baigė beveik 4000 mokinių. Šiais mokslo metais joje mokosi 439 mokiniai, dirba 47 mokytojai. Gimnazijoje veikia 20 neformalios veiklos būrelių ir projektų.

2019 m. rugsėjo 1 d. gimnazijos slenkstį peržengė 114 pirmokų. Kaip jiems sekasi „Versmėje“? Džiaugiamės, kad pirmą pusmetį turėjome 7 pirmūnus. Kasmet vykdome tyrimą apie mokinių savijautą pakeitus mokyklą. Šių metų rezultatais džiaugiamės. Apie 80% pirmokų lengvai adaptavosi, priprato prie naujos tvarkos gimnazijoje, naujos aplinkos bei reikalavimų:

diagrama

Kuo galime pasidžiaugti?

Gimnazijos mokiniai dalyvauja respublikinėse olimpiadose ir konkursuose. 2018-2019 m. m. gimnazijos mokiniai aktyvūs ir sėkmingi konkursuose, olimpiadose, varžybose. Pavyzdžiui, Respublikiniame meninio skaitymo konkurse skaitovai laimėjo III vietą, Lietuvos mokyklų varžybose vaikinų smiginio komanda – I vietą, Respublikinėje technologijų olimpiadoje Ernesta Zaksaitė - II vietą, Respublikiniame jaunųjų matematikų J.Matulionio konkurse Justinas Lisauskas - II vietą.

Kasmet renkame Metų mokinį. 2019 metų mokine tapo 3c klasės mokinė Alis Kurdian. Jai įteikta Metų mokinio statulėlė.

Gimnazija dalyvauja tarptautiniuose projektuose. 2019-2020 m.m. pagal programą „ERAZMUS+“ mokiniai ir mokytojai svečiavosi Graikijoje ir Turkijoje, bendradarbiavo su Europos šalių bendraamžiais. Mūsų gimnazijoje lankėsi projekto dalyviai iš Graikijos ir Prancūzijos.

Bendruomeniniai ryšiai stiprinami tokių renginių, kaip teatro festivalis „Felicija“ (spektaklius stato visos klasės, dalyvauja tėvai, buvę mokiniai), labdaros akcija „Kalėdų alėja“ (kalėdinių dirbinių mugė, klasių pasirodymai, labdaros koncertas), projekto „Judėk ir tobulėk!“ (treniruotėse ir varžybose dalyvauja mokiniai, mokinių tėvai ir mokytojai), kūrybinių dirbtuvių „Mes galim!“ (trečiokai organizuoja šimtadienį ketvirtokams, antrokai krikštynas pirmokams), „Renkuosi mokyti!“ (abiturientai organizuoja Mokytojų dieną) ir kitose veiklose.

Daugiau pasirinkimo galimybių

                      Gimnazija yra bendrojo lavinimo mokykla, kurioje įgyvendinamos bendrojo ugdymo programos, tačiau daugiau pasirinkimo galimybių. Yra galimybė taikyti personalizuoto mokymo(si) formas: mokiniai noriai pasirenka mokytis laikinose diferencijuotose matematikos, lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos grupėse. Pavyzdžiui, vietoj dailės ir muzikos mokiniai gali pasirinkti šiuolaikinių menų programą ir tobulėti dailės, muzikos, šokio ir teatro srityse. Mokantis informacinių technologijų, pasirinktinai gilinamasi į programavimą, tinklalapių kūrimą arba leidybą. III-IV klasėje, be privalomųjų dalykų, mokiniai noriai išbando jėgas pasirenkamuosiuose dalykuose, pavyzdžiui, psichologija, ekonomika, filmų kūrimas, taikomasis menas, amatai ir dizainas, statyba ir medžio apdirbimas, teatras, tinklinis, stalo tenisas, smiginis. Kuo daugiau gimnazijoje mokinių, tuo didesnis mokomųjų dalykų pasirinkimas!

Prašymų mokytis Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje teikimas

Apgailestaujame, kad karantino laikotarpiu negalime organizuoti Atvirų durų dienos ir pakviesti būsimus mokinius ir jų Tėvelius į kasmet vykdomą renginį, todėl prašome užpildytą ir nuskenuotą prašymą mokytis gimnazijoje atsiųsti elektroniniu paštu į gimnaziją (adresas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.) arba atnešti į gimnaziją. Prašymo formą galiam rasti gimnazijos svetainėje adresu: https://www.versme.elektrenai.lm.lt/index.php/lt/).

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Levickaitė

Patarimai būsimiems pirmokams:

  • Nebijokite mokytojų, jie yra labai geri.
  • Svarbiausia, gerbti mokytojus, nes jie daro viską dėl mūsų.
  • Nepatingėkite skaityti vadovėlių ir knygų, nes mokytojai dažnai gali ne viską išaiškinti.
  • Visada klausykite per pamokas, nes visos pasakytos mokytojų žinios bus reikalingos.
  • Iš pradžių mokslai bus sunkūs, bet neišsigąskite, paskui bus lengviau. Svarbu nepasiduoti!
  • Nebijokite prašyti pagalbos, čia kiekvienas ištiesia pagalbos ranką.
  • Nepamirškite mūsų patarimų ir bus daug lengviau įleisti savo šaknis šioje gimnazijoje.

1a klasės seniūnas Rokas Kurmilavičius ir komanda

Būsimas ,,Versmės“ gimnazijos pirmokas turi žinoti, kad ši mokykla yra draugiška kiekvienam ir skatina išmokti ne tik pamokose mokomų dalykų, tačiau ir augti kaip asmenybei. Būsimi pirmokai turi žinoti, kad nereikia bijoti bendrauti su mokytojais, jei kas neaišku - drąsiai klausti, jei kažkas nepatinka - pasikalbėti, nes tik kalbantis kuriami ryšiai tarp žmonių. Taip pat pirmokas turi žinoti, kad ,,Versmėje“ vyksta nuostabūs renginiai ir įvairios veiklos, todėl nuo pat pirmųjų dienų reikia būti drąsiam ir įsijungti į ,,Versmės“ gimnazijos bendruomenės veiklą. Taip kuriama įdomi dabartis ir šilti prisiminimai.

1a klasės auklėtoja Regina Butkienė

 

Kai pirmą kartą susitikome pavasarį, auklėtoja mums pasakė: „Tai čia jūs tie Čerkasovieniukai?“ Nuo to karto visos akimirkos buvo/yra labai linksmos.

Kai aš atėjau pirmą kartą į gimnaziją, joje pasiklydau.

Netradiciškai mus pakvietė į krikštynas: įbėgo antrokai, persirengę apsauginiais, ir šturmavo.

Įsimintina akimirka ,,Versmėje” buvo pirmokų krikštynos, kai mums atėjus balionai glostė mūsų galvas, kai šokome iki uždusimo ir kai tapome oficialiai ,,Versmės” mokiniais.

Visa klasė vieningai ruošėsi ir atliko savo pasirodymą per pirmokų krikštynas! Stovėti ir šokti su visa savo klase scenoje buvo nuostabus jausmas bei pasididžiavimas.

Labai šauniai „Versmė“ pasitinka naujokus: surengta krikštynų šventė ir pirmas mūsų pasirodymas naujoje mokykloje!

Prisimenu, kaip vieną rytą į mokyklą susirinkome labai anksti ir auklėtojos kabinete pripūtėme šimtus spalvotų balionų. Buvo jos gimtadienio rytas!

Per pertrauką pamačiau teniso stalus, po kažkiek laiko nuėjau į teniso būrelį ir mokytojas mane išmokė žaisti. Dabar tenisas  viena iš linksmiausių pramogų mokykloje!

Mano praleistas mokykloje laikas geras. Linksma būti tokioje aplinkoje. Auklėtoja nuostabi, pralinksmina, jos pamokose gera. Kiti mokytojai irgi geri. Šventės, renginiai irgi nuostabūs.

Prisiminimuose išliks muzikanto Sauliaus Petreikio pamoka gimnazistams: atvyko į mūsų mokyklą, grojo daugeliu instrumentų, linksmino visus.

                      Šiemet nebus „Felicijos“? Tai man įsimintiniausia!

1e klasės mintis surinko klasės auklėtoja Loreta Stadolnikienė

 

Svarbiausia atėjus į naują mokyklą būti drąsiam, nebijoti kalbėtis su mokytojais ir išsakyti savo nuomonę organizuojant renginius, šventes. „Versmėje“ galite atsiskleisti, todėl būkite savimi!

1d klasės mokinė Monika Rimkutė

Naujovių atsiradimas visada baugina. Mes visi esame pasiruošę padrąsinti, įkvėpti, palaikyti. Mes jus lydėsime net ir tada, kai susidursite su sunkumais.

1d klasės auklėtoja, direktoriaus pavaduotoja neformaliajam švietimui Aurelija Griščenkienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise