Spalio 16 dieną Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos aktų salėje mums, abiturientams, vyko netradicinė lietuvių literatūros pamoka „Dūžtančių formų pasaulyje“, kurioje Vytauto Mačernio poeziją skaitė aktorius, skaitovų konkursų laureatas Alvydas Brunalas. Jis susižavėjęs pasakojo apie mylimo rašytojo, kuriuo domisi jau apie 30 metų, gyvenimą. Pasakojimą baigė Mačernio žodžiais: „Mes patys esame šviesa, mes patys esame saulė, todėl neaimanuokime, jei aplinkui tamsu, mes nemokame sau kelio nušviesti. Kiekvienas nešam sielą lyg žibintą. Ir ką aš padarysiu, jei mano žibintas silpnai šviečia.“

Paskui aktorius skaitė poeto Vytauto Mačernio eiles. Pamoką baigė eilėraščiu „Aš pažinau karalių tavyje“. Pasibaigus pamokai, gal ne vienas susimąstėme, ar tikrai nešame sielą kaip žibintą.

Neringa Laimutytė (3c), jaunoji žurnalistė