Šių metų gegužės 14 dieną vyko respublikinė moksleivių technologijų olimpiada “Kūrybos virusas“. Joje dalyvavo ir mūsų gimnazijos IVd klasės mokinė Ernesta Zaksaitė.

 Pirmą kartą olimpiada vyko virtualiai – mokiniai kūrybines užduotis atliko savo mokyklose prie kompiuterių, o komisija dalyvius vertino stebėdama jų darbą ekrane. Olimpiadoje dalyvavo virš 100 mokinių iš visos Lietuvos. Jos metu mokiniai turėjo atlikti kūrybinę užduotį pasirinktoje veiklos grupėje. Tokių grupių buvo keturios – konstrukcinės medžiagos, tekstilė, mityba bei taikomasis menas ir dizainas. Ernesta pasirinko tekstilės grupę. Kūrybinės užduoties tema buvo „Nešti“. Užduočiai atlikti buvo skirtos keturios valandos. Per šį laiką mokiniai turėjo sugalvoti rankdarbio idėją, ją suprojektuoti ir įgyvendinti iš duotų medžiagų, kurias organizatoriai paštu atsiuntė kiekvienam dalyviui specialiose dėžėse ir kurios buvo atidarytos olimpiados metu stebint komisijai. Kai kurias medžiagas ir priemones (buvo duotas tokių medžiagų sąrašas) mokiniai galėjo turėti ir savo. Atlikdamas užduotį mokinys turėjo panaudoti ne mažiau kaip penkias medžiagas iš privalomai duotų (t.y. kurias atsiuntė organizatoriai). Darbo metu dalyviams reikėjo fotografuoti naudojamas medžiagas ir priemones (privalomas ir savo pasirinktas), darbo eigą,  aprašyti visą kūrybos procesą pateiktoje pateikčių formoje, ją nusiųsti vertinimo komisijai, o vėliau ir virtualiai pristatyti komisijai savo sukurtą rankdarbį. Komisija visą užduočiai skirtą laiką stebėjo mokinius, kaip jie dirba, kokias rankdarbių technikas moka, ar laikosi darbo saugos taisyklių, ar moka prižiūrėti savo darbo vietą, kokia mokinių darbo kultūra.

Kad gerai, gražiai ir teisingai atliktum gautą užduotį, reikia turėti ne tik gerą vaizduotę, laisvai  mokėti daugelį rankdarbių technikų, bet ir sugebėti susikaupti, racionaliai paskirstyti laiką visiems užduoties etapams, darbo aprašyme logiškai pagrįsti pasirinktų medžiagų bei technikų naudojimą, o pristatymo metu „apginti“ savo pasirinktą idėją. Tai iš tiesų reikalauja ne tik dalykinių žinių bei gebėjimų, bet ir gero psichloginio pasiruošimo. Ernestai  šiuos iššūkius pavyko įveikti – ji savo amžiaus grupėje (11-12 klasės) užėmė pirmą vietą!!! 

Olimpiados dalyvius vertino ne tik vertinimo komisija, kurią sudarė aukštųjų mokyklų, kolegijų dėstytojai, gimnazijų ir progimnazijų mokytojai,  bet ir olimpiados rėmėjai. Savo dovanas jie skyrė labiausiai jiems patikusiems mokinių sukurtiems namų darbams. Įvertintas buvo ir Ernestos namų darbas – ji gavo Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto įsteigtą nominaciją „Už kūrybišką gerųjų žodžių pateikimą“.

Šis Ernestos laimėjimas labai džiugina, bet tai nebuvo labai netikėta – technologijų olimpiadoje ji dalyvavo jau ketvirtą kartą ir kiekvienais metais iš jos grįždavo su laimėjimu (išskyrus pernai metus, kai olimpiada nevyko dėl karantino) – būdama devintokė, ji laimėjo trečiąją vietą, dešimtoje klasėje – antrą vietą, o šiemet jau buvo pirma. Kad rezultatas augtų ir būtų vis geresnis, neužtenka ruoštis tik prieš olimpiadą – savo įgūdžius ir žinias reikia gilinti nuolat. Ernesta per tuos metus vis ieškojo naujų kūrybinių iššūkių, jos galvoje nuolat buvo daugybė kūrybinių idėjų, kurių didžioji dalis virto gražiais rankdarbiais.

Tad norime dar kartą pasveikinti Ernestą su pergale, palinkėti jai, kad ir ateityje nepamirštų kūrybos ir rankdarbių bei  džiugintų save ir kitus  naujais projektais. O šiuo metu – sėkmės abitūros egzaminuose.

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise