Konkurso dalyviai

Paskutinę vasario savaitę respublikoje vyko nacionalinis konkursas ,,Švari kalba-švari galva“. Šio konkurso dalyviai 5-10 klasių mokiniai. Įdomu tai, kad iš anksto užsiregistravę dalyviai, konkursines lietuvių kalbos užduotis turėjo atlikti kompiuteriu specialiai konkursui sukurtoje svetainėje. Kiekvienai klasių grupei buvo skirta viena diena užduotims atlikti. Svarbu ir tai, kad mokinys, tik atlikęs užduotis, sužino, kiek procentų užduočių atliko teisingai.

,,Versmės“ gimnazijoje, kad konkursas vyktų sklandžiai, dirbo ne vienas mokytojas. Dėkojame gimnazijos lituanistams, kurie rūpinosi, kad jų mokiniai laiku užsiregistruotų, ačiū tariame direktoriaus pavaduotojai D. Levickaitei, kuri sudarė vardinius dalyvių sąrašus, nuoširdžiai dėkojame informatikos mokytojoms A. Valentinavičienei ir N. Kriščiūnienei, kurios aukojo savo laisvą laiką, kad mes galėtume atlikti užduotis.

,,Versmės“ gimnazijos 1-2 klasių mokiniai dalyvavo konkurse ir vasario 26-27 d. atliko užduotis. Kadangi dalyvių buvo gausu (iš viso 193 mokiniai: iš jų 105 pirmokai ir 88 antrokai), tai iš anksto sudarytas vardinis grafikas, jog visi užsiregistravę galėtų pakliūti į informatikos kabinetą, prisėsti prie kompiuterio ir atlikti užduotis niekam netrukdydami.

Konkursą į mūsų gimnaziją pakvietė ir juo rūpinosi mokytoja A. Sidaravičienė, kurios ir paklausėme, kam to reikia: ,, Manau, kad to reikia mums visiems. Savo kalbos išmanymo, mąstymo apie savo kalbą ir sava kalba, net ir sėdint prie kompiuterio, –reikia mums visiems. Be to, buvo malonu stebėti, kad mokiniai rimtai dirba prie kompiuterių, o ne visokius žaidimėlius žaidžia. Atlikę užduotis, mokiniai svarstė, jog klausimų galėjo būti ir daugiau. Kiti tikėjosi sunkesnių užduočių, o buvo ir tokių, kurie pageidavo, kad tokių konkursų būtų ne tik lietuvių kalbos, bet biologijos, fizikos, istorijos ir kitų dalykų. Dauguma norėjo išgirsti, kaip vertintume jų pasiektą lygį, ir drąsiai sakė, kiek procentų užduočių atliko. Supratau, kad konkurse dalyvavo rimtai nusiteikę mokiniai.“ Pateikiame ir mokinių atsiliepimų apie konkursą:

„Konkursas buvo smagus. Žinoma, galėjo leisti sugrįžti prie atsakymo ir jį pakeisti. Trūko užduočių, galėjo būti daugiau.” (Ugnė,1a)

„Man asmeniškai šitas konkursas visai patiko dėl to, kad jis ugdo mąstymą. Manau, kad tokių konkursų turėtų būti daugiau ir dažniu.“ (Andrius, 1b)

„Man patiko konkursas, nes buvo įdomūs klausimai, o nepatiko dėl to, kad tų klausimų buvo per mažai.” ( Mantas, 1b)

„Konkursas neprivalomas, ir niekas manęs neprivers dalyvauti, nenoriu, ir tiek.“ (neprisistatęs antrokas)

„Neįprastas konkursas- atrodo, dalyvavo dauguma 1-2 klasių mokinių. Buvo labai smalsu sužinoti, kaip sekėsi kitiems, kiek taškų jie surinko.” (Agnė,1c).

„Visai smagu taip mokytis. Ir užduotis atlikau, ir įvertinimą sužinojau, ir prie „kompo“ pasėdėjau. Tikra šiuolaikinė mokykla.“ (Aivaras, pirmokas)

Skaitėme, kad šis konkursas Lietuvoje labai populiarus, todėl tikimės, kad jis prigis ir pas mus - gerbėjų jam netrūksta „Versmėje”.

Elektrėnų ,,Versmės” jaunieji žurnalistai