Pirmadienį (kovo 23 d.), po šešių pamokų, mes, jaunieji žurnalistai, skubėjome į Elektrėnų kultūros centrą susitikti su  radijo mėgėjais. Tiesą pasakius, nelabai įsivaizdavome, kas ten vyksta. Mus pasitiko ponas Klemensas Žemaitaitis ir nusivedė į klubo patalpas, kur mus maloniai pasitiko klubo vadovas Žilvinas Batisa ir klubo narys Giedrius Varnas. Sužinojome, kad lapkričio 15 d. Elektrėnų kultūros centro (EKC) patalpose entuziastai atidarė radijo klubą, kur renkasi radijo mėgėjai. Klubo nariai siekiasudominti jaunimą bei sujungti jau esamus radijo mėgėjus į bendrą būrį, kad kartu dirbdami, būtų stipresni. Vadovas pasakojo, kad plėtojantis radijo mėgėjų veiklai išsiskyrė dvi pagrindinės kryptys – radijas kaip hobis ir kaip techninio sporto šaka, paminėjo artimus ir tolimus mėgėjiško radijo ryšius, varžybas.

Mus visus nustebino, kad sėdėdamas Elektrėnų radijo mėgėjų klube, lengvai gali pasikalbėti su žmonėmis iš viso pasaulio. Reikia tik užmegzti radijo ryšį ir kalbėk, apie ką širdis geidžia. Klubo narys perspėjo, kad radijo mėgėjai bendrauja labai mandagiai, nes atstovauja savo šaliai, visų pirma privalu prisistatyti - kiekvienas turi savo šaukinį lyg savo antrą vardą. Kiekvieno radijo mėgėjo siekiamybė užmegzti ryšį su kuo tolimesniu ar retesniu pašnekovu. Ar žinojote, kad  Elektrėnų radijo klubo nariai bendrauja su viso pasaulio radijo mėgėjais. Neįtikima, bet jie atpažįsta, kokią kalbą vartoja pašnekovas ir labai greitai nustato, iš kur jis. Patys klubo nariai moka po kelias kalbas, ir stengiasi pasisveikinti ar atsisveikinti su pašnekovu jo gimtąja kalba, tai didelė garbė abiem pokalbio dalyviams.

Didžiausią nuostabą mums sukėlė žinia, kad radijo mėgėjų dėka Elektrėnai tampa mokslinių eksperimentų miestu. Šį pavasarį, ko gero, daug kas iš mūsų girdėjome apie lietuvių sukurtą palydovą ,,Lituanica SAT-1”, kuris pasauliui perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius: ,,Linkėjimai visiems lietuviams visame pasaulyje“. Apgailestaujame, kad gimnazijoje mažai kas (o gal ir niekas) nežino, jog retransliatorių, per kurį skambėjo Prezidentės balsas iš kosmoso, sukonstravo elektrėniškiai Žilvinas Batisa, Žilvinas Atkočiūnas ir  Klemensas Žemaitaitis. Šis žmogus, dabar galima ir pasigirti, yra dirbęs mūsų gimnazijoje, gal ir  ne viena idėja apie kosmosą gimė pas mus.  Klubo nariai, atrodo, pasikvietė mus, kad  nežemiškai nustebintų. Dar viena naujiena privertė suklusti ir nieko nenutuokiančius apie fiziką.Elektrėnų radijo mėgėjų klubas atliks kai kuriuos darbus, reikalingus kitam lietuviškam palydovui Lituanica SAT-2, kurio paleidimas numatomas 2016 metais. Šio palydovo valdymo stotis bus įkurta Elektrėnuose. Šią stotį prižiūrės klubo vadovas Ž. Batisa. Elektrėnuose stotis bus įkurta, nes čia dirba entuziastai radijo mėgėjai, pasišventę savo sumanymui, neskaičiuojantys nei laiko, nei pinigų. Kita palanki aplinkybė, lėmusi, kad stotis kuriama Elektrėnuose, yra ta, kad pas mus mažiau  trukdžių nei dideliuose miestuose. Tad mūsų gimtojo miesto kai kuriems gyventojams radijas tapo ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, hobis ar techninio sporto šaka. Manome, kad radijo klubo nariams tai atsakingas, įpareigojantis, garbingas, širdį glostantis darbas, o svarbiausia-jų gyvenimo svajonė. O mums, jauniesiems žurnalistams, šis susitikimas tikras stebuklas, padovanojęs pažintį su nuostabiais žmonėmis, kurių žvilgsniai krypsta į kosmosą.

„Versmės“ gimnazijos jaunoji žurnalistė Guoda Sungailaitė (1c kl.)