Profesorius L. Mažylis ir projekto MEPA dalyviai

         Kai į Lietuvą buvo pristatytas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas, gimė mintis, kad mes turime pamatyti svarbiausią mūsų valstybės Dokumentą! Laukti reikėjo du mėnesius, nes norinčių pamatyti Aktą savo akimis – visa Lietuva!

         Gegužės 2 dieną MEPA (mokyklos – Europos Parlamento anbasadorės) projekto nariai, lydimi mokytojų A. Griščenkienės, A. Stančikaitės, išvyko į Vilnių! Kokia sėkmė – Signatarų namuose sutikome Liudą Mažylį, istoriką, profesorių, žmogų, kuris rado Nepriklausomybės Aktą Vokietijoje, Berlyne, Užsienio reikalų ministerijos archyve. Jis prisiminė malonų svečiavimąsi mūsų gimnazijoje per Kalėdinį koncertą, sutiko ne tik nusifotografuoti su mumis, bet ir pats daug papasakojo apie Aktą.

         Stovėjome prie savo valstybės gimimo liudijimo dokumento nutilę, susimąstę... Prisilietėme prie savo valstybės istorijos ir aiškiai suvokėme, kad be šito per 100 metų kiek pageltusio dvigubo lapo su signatarų parašais šiandien gal nebūtume lietuviais ir neturėtume savo valstybės! Supratome, kaip turime branginti ir puoselėti savo tėvynę.

Visų mokinių vardu MEPA projekto narė mokytoja Teresa Einorienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise