Gegužės 9-osios rytą gimnazija pasitiko savo mokinius ir mokytojus gražiai pasipuošusi ES vėliavų girliandomis, Europos Sąjungos sostinių vaizdais, linksma muzika bei šventiniu šurmuliu.

9 val. net šešiasdešimt keturi gimnazijos mokiniai išskubėjo į Europos egzaminą. Jau tą pačią dieną buvo išaiškinti nugalėtojai: daugiausiai taškų surinko D.R. Stančikas (3d kl.) ir K. Živulskas (3ekl.)

10 valandą sulaukėme gimnazijoje svečių - pradinės mokyklos antrokų. MEPA jaunieji ambasadoriai pravedė pamoką apie eurą, euro atsiradimo istoriją, papasakojo apie Europos valstybių nacionalinius simbolius. Visus nustebino mažųjų mokinukų erudicija ir aktyvumas. Pamokos pabaigoje žaidėme žaidimą „Ką žinai apie ES“. Nugalėtojų laukė daugybė spalvingų prizų.

Tuo pačiu metu gimnazijos fojė vyko smagioji viktorina „ES valstybės ir jų kultūra“. Gimnazistai turėjo atspėti pavaizduotus ES nacionalinius objektus, nacionalinius augalus ir gyvūnus bei nacionalinius valgius. Ilgosios pertraukos metu gimnazijos direktorius kartu su mokytoja D. Valančiene gimnazijos fojė suorganizavo interaktyviąją parodą „Euroscolą prisimenant“. Mokiniai aktyviai dalyvavo šioje viktorinoje - net 11 nugalėtojų!

Gimnazijos mokiniai Elektrėnų miesto gatvėse bei įmonėse ir miesto savivaldybėje šią dieną vykdė pilietinę akciją „Ką elektrėniečiai žino apie ES“. Buvo išgirsta įvairių nuomonių apie buvimą ES: nuo optimizmo iki nuogąstavimų.

Šventę vainikavo 1-ų gimnazijos klasių protmūšis, kurį organizavo MEPA projekto jaunieji ambasadoriai. Dalyviai pademonstravo puikias žinias apie Europą, tačiau 1d klasės mokiniai buvo neaplenkiami.

Apibendrinant, galima pasakyti, šventė pavyko, nes mokiniai aktyviai dalyvavo visuose renginiuose, papildė savo žinių bagažą, laimėjo daugybę prizų. O svarbiausias prizas – išvyka, kuri bus suorganizuota rudenį.

MEPA projekto ambasadorė

Aurelija Griščenkienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise