„Nėra nė vieno žuvusiojo dėl laisvės kapo, ant kurio nebūtų sudygusios laisvės sėklos, savo ruožtu teikiančios gyvybę naujiems daigams.“ V. Vitmenas

 Jau dvidešimt šešerius metus kiekvieną Sausio 13-ąją lietuvių širdys vėl ima plakti vienu ritmu. Laisvės ir dėkingumo ritmu. Meilės ir pagarbos ritmu. Nuo darželinuko iki žilagalvio ­— visi suvokia šios datos vertę. Tąnakt Lietuva gimė iš naujo. Didžiulė mūsų tautos vienybė ir drąsa — štai kas padėjo kovoti su sunkiais tankų vikšrais ir plieninėmis kulkomis. Deja, mums tai kainavo. Keturiolika plakusių širdžių. Keturiolika laimingų ateičių. Ir viskas „vardan tos Lietuvos“. Turime būti neapsakomai dėkingi.

Šiemet kaip ir kiekvienais metais Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos bendruomenė minėjimu pagerbė Lietuvos laisvės gynėjus. Nuo pat ankstaus ryto mokiniai jau būrėsi gimnazijoje. Įeinančius pasitiko jaunimo organizacijos „Jaunimas, kuriantis Lietuvą“ Elektrėnų skyriaus atstovai ir kvietė į atlapą įsisegti  Neužmirštuolės žiedą. Fojė esančiame ekrane buvo rodomi vaizdai iš 1991-01-13 nakties, eksponuojama Algirdo Subatos fotografijų paroda. Lygiai 8 valandą, nuskambėjus skambučiui į pirmą pamoką, visoje mokykloje užgeso šviesos  ir kiekviename lange dešimčiai minučių sužibo žvakelės — vilties ir dėkingumo simbolis. Tai visoje Lietuvoje vykdoma akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Pirmosios pamokos metu mokytojai dalijosi prisiminimais iš to meto sausio įvykių, o mokiniai ant spalvotų Neužmirštuolės žiedlapių rašė mintis, kas jiems yra laisvė. Vėliau visos Neužmirštuolės su vaikų mintimis buvo sukabintos stenduose.

 Ši akcija skatina puoselėti jaunimo istorinę atmintį bei patriotiškumą. Saugokime ir branginkime laisvę. Ne tik per valstybines šventes, bet ir kiekvieną dieną.

                           „Versmės“ gimnazijos jaunoji žurnalistė Rimantė Jagelavičiūtė,

                            Dovilės Sadauskienės nuotraukos

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise