Misija Sibiras

Misija Sibiras - Lietuvos jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektas, kuriame dalyvauja savanoriai. Projektas vykdomas jau vienuolika metų. 2016 metais projekto „Misija Sibiras“ dalyviai vyko į Igarką.

Mokytojos Teresės Einorienės auklėtinių iniciatyva mūsų gimnazijoje lankėsi projekto „Misija Sibiras – 2016“ dalyvė Karolina. Per vieną pamoką Karolina su gimnazistais nukeliavo daugiau nei 5 tūkstančius kilometrų iki Igarkos, susitiko su vietiniais, su tremtinių palikuonimis, tvarkė tremtinių kapines ir jose pastatė 9 kryžius.

Po pamokos antros klasės mokiniai pasakojo:

Sužinojau apie Igarką. Buvo nauja, įdomu, prasminga. Sužinojau ir apie galimybes vykti į tokias misijas: ištvermės, pasirodo, reikia ne tik Sibiro platybėse, bet ir žygyje nuo Trakų iki Kernavės! (Simona)

Aš manau, kad tai, ką daro misijos dalyviai, kilnu ir nuoširdu. Jei tik leistų fizinės jėgos, norėčiau dalyvauti projekte. (Jogilė)

Gerai, kad yra toks projektas. „Misija Sibiras“ – tai galimybė pasijausti tikru lietuviu ir pagerbti protėvius. (Neda)

Supratau, kad misijoje ir sunku, ir įdomu. (Justina)

Sužinojau, kokie sunkumai, pavojai tyko Igarkos platybėse ir kaip svarbu dalyvauti tokiuose projektuose. (Ugnius)

Pamoka buvo įtraukianti. Pasirodo, kad didžiulės ištvermės reikia, jei nori dalyvauti šioje pilietinėje iniciatyvoje. (Domantas)

Labai puiki prezentacija! Malonu ir lengva buvo klausyti. Karolina labai įdomiai papasakojo. (Evelina)

Manau, kad susitikimas su projekto dalyviais ugdo patriotiškumą, pagarbą savo šaliai ir jos žmonėms. Kiek daug reikėjo iškentėti žmonėms tik todėl, kad jie lietuviai... (Karolis)

Ši pamoka išsiskyrė iš daugelio pamokų: tema skaudi, turinys įdomus tiek istorine, tiek geografine, tiek tautine-kultūrine prasme. Pamoka išskirtinė ypač tuo, kad patys mokiniai ją suorganizavo. Dėkoju veikliems 4e klasės mokiniams ir jų auklėtojai Teresei Einorienei. Daugiau nei šimtas mokinių turėjo galimybę dar kartą pažvelgti į skaudžią, bet didvyrišką tautos istoriją. Džiaugiamės pasinaudoję proga susipažinti su „Misija Sibiras – 2016“ dalyve Karolina.

 

Danutė Liutkevičienė

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui 

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise