Kaip žinia, kiekvienai profesijai reikia pašaukimo, tačiau nuo seno sakoma, kad  ypatingo pašaukimo reikia dvasininkams, gydytojams ir mokytojams. Taip, mokytojai – tai tie žmonės, kurie daug metų vaiką lydi mokykloje, teikia žinių,  ugdo vertybes, saugo, myli ir moko mylėti.

2017 metų kovo 7-ąją dieną Vilniuje Valdovų rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir LR švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė apdovanojo  geriausius 2016-ųjų metų Lietuvos mokytojus. Tarp penkių geriausiųjų ir Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Augutė Liutkevičienė  apdovanota  „Metų mokytojos“ ženklu ir pinigine premija.  Ji tikrai neeilinė mokytoja.  Augutės pamokos yra persmelktos meile, nuoširdžiu kontaktu su mokiniu. Mokytojos paruoštiems skaitovams nėra lygių: 11 poetinių kompozicijų  pelnė prizines vietas Lietuvos moksleivių meninio skaitymo konkursuose. Augutė Liutkevičienė veda autorinius seminarus lietuvių kalbos mokytojams visoje Lietuvoje.

A. Liutkevičienė prisipažįsta, kad nuo vaikystės svajojo  tapti mokytoja. Į klausimą, kaip jaučiasi gavusi apdovanojimą, atsako, kad esanti labai dėkinga.  Šis apdovanojimas – tai įrodymas, kad visa gimnazijos bendruomenė tiki jos darbu. Mokytoja net nedvejodama teigia, kad labiausiai dirbti ją motyvuoja mokiniai, kurie nori mokytis, siekia gerų rezultatų. Būtent jie skatina tobulėti ir mokytoją. Paklausta, koks yra jos idealas, Augutė  Liutkevičienė atsako, kad žavisi Just. Marcinkevičiaus dramos veikėju Mažvydu, kuris labiausiai vertina pareigą, atsakomybę ir meilę žmogui. Ji mokytojo be šių savybių neįsivaizduoja.

Taigi, norisi dar kartą pasidžiaugti, jog mus moko nuoširdūs, savo darbą mylintys mokytojai, dėstantys ne tik mokslo teorijas, bet  ir mokantys būti žmogumi.

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos jaunoji žurnalistė Rimantė Jagelavičiūtė

Danutės Liutkevičienės nuotraukos