Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje mokosi apie 400 mokinių, iš jų – 112 pirmokų. Tai keturios didžiulės klasės, kurių auklėtojos - Regina Butkienė, Vida Minkevičienė, Aurelija Griščenkienė, Loreta Stadolnikienė.

 

Tradiciškai pirmaisiais mokslo metų mėnesiais pirmokai ir antrokai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse „Mes galim!“ Tai tradicinis renginys, kai antrokai gimnazistai organizuoja krikštynas, o pirmokai gimnazistai prisistato gimnazijos bendruomenei.

Šventė pavyko! Renginys sužavėjo ir mokinius, ir mokytojus, ir mokinių tėvus.

 

Kaip sekėsi organizuoti kūrybines dirbtuves „Mes galim!“ ir pasveikinti naujus bendruomenės narius, pasikalbėjau su  antrokais Kotryna Balnyte ir Eimantu Juzukoniu.

 

Danutė Liutkevičienė: Kai dalyvauji šventėje kaip žiūrovas, matai tik reginį, tačiau ne visada aišku, kiek darbo įdėta iki šventės. Kaip sekėsi suburti entuziastus antrokus ir suorganizuoti pirmokų krikštynas „Mes galim!“?

Kotryna Balnytė: Apie krikštynas pradėjome kalbėti jau antrą rugsėjo savaitę. Pirmiausia, išsirinkome temą. Kai turėjome temą, pradėjome daryti dekoracijas. Mykolas Liutkevičius ir keli besikeičiantys pagalbininkai apipavidalino sienas ir nutapė Marilyn Monroe paveikslą. Tiesa, prie smulkesnių papuošimų pasikeisdami dirbo visi krikštynų organizatoriai. Vėliau pradėjome kalbėti apie scenarijų. Mano manymu, jis mums kėlė daugiausiai sunkumų ir nesutarimų, jį teko pakeisti ir papildyti ne vieną ir ne du kartus. Dar ir dabar nesuprantu, kaip mums pavyko parašyti tokį scenarijų!.. Pagrindiniai scenarijaus autoriai buvo Austėja Žilinskaitė, Eimantas Juzukonis, Milda Barščevičiūtė ir aš. Žinoma, šventėje labai svarbu vedėjai - Eimantas Juzukonis, Nedas Šablavinskas, Aivaras Klimas, Dominykas Monkevič, Austėja Žilinskaitė, Ugnė Medzikauskaitė ir aš.

Danutė Liutkevičienė: Tikėtina, kad antrokams vesti renginius nėra įprastas ir paprastas dalykas – juk salėje daugiau nei 300 žiūrovų. Anot žiūrovų, Elvis Presley buvo tiesiog renginio siela. Kaip sekėsi – neramu, drąsu ar malonu?

Eimantas Juzukonis: Į renginį žiūrėjau kaip į vaidinimą, net negalvojau, kad esu renginio vedėjas. Persikūnyti į Elvį Preslį buvo labai įdomu. Nuo pat pirmųjų repeticijų sakiau, kad noriu būti Elviu Presliu. Vaidindamas negalvojau, kad esu renginio siela, bet ačiū, jeigu taip manoma. Prieš renginį, žinoma, buvo neramu, stresavau. Pristačius pirmąjį pasirodymą, nerimas dingo. Labiausiai nusiraminti padėjo publikos reakcijos, ovacijos. Palaikymas buvo labai svarbu!

Danutė Liutkevičienė: Ypatingai džiugina tai, kad pirmokų krikštynas pavyko paversti švente, įspūdingu reginiu, o ne pirmokų išbandymu. Kur yra gražios ir kultūringos šventės paslaptis?

Eimantas Juzukonis: Prieš metus aš buvau pirmokas ir buvo krikštijama mūsų klasė. Puikiai prisimenu, kaip norėjome išskirtinai pasirodyti! Manau, kad naujai atvykusių mokinių krikštynos – būtinas renginys. Tuo tikras esu 100%! Būtent per gimnazistų krikštynas paralelinės klasės gali susibendrauti ir tapti viena vieninga laida!

Kotryna Balnytė: Elektrėnų „Versmės“ gimnazija man visada asocijavosi su vaidyba. Manau, mokinių artistiškumas ir kūrybiškumas yra neatsiejama šios mokyklos dalis. Renginio organizavimas suartino antrokus. Anksčiau neteko bendradarbiauti su kitomis klasėmis, todėl labai džiaugiuosi, kad nusprendžiau prisidėti prie krikštynų organizavimo. Mano manymu, tokie renginiai labai reikalingi ir svarbūs, nes jie skatina bendradarbiavimą, kūrybiškumą, ugdo atsakomybės jausmą ir atskleidžia žmonių talentus. Ruošimasis šiam renginiui atėmė daug laiko ir energijos, o nerimas buvo neišvengiamas, tačiau tai atnešė ir daug džiaugsmo bei smagių prisiminimų. Kiekvienam dvejojančiam siūlau daug nesvarstyti ir prisidėti prie renginių organizavimo. Taip įgyjama daug patirties, susipažįstama su žmonėmis. Matyt, tai, kad siekėme suartėti, pažinti ir atsiskleisti, ir padarė renginį švente. 

Danutė Liutkevičienė: Jaunimo centro darbuotoja Justina Zaleckienė po renginio sakė: „Kas atsitinka su mokiniais, kad per du mėnesius pirmokai tampa aktoriais, šokėjais, improvizatoriais?“ Kas yra ta varomoji jėga, kad pamatėme keturis puikius pirmokų kolektyvus?

Kotryna Balnytė: Labai džiaugiamės, kad pirmokai į krikštynų renginį pažiūrėjo atsakingai ir savo dalį atliko be priekaištų. Pirmokams parinkome abstrakčias temas, davėme po dešimtmetį, ir jie turėjo paruošti vaidinimą/pasirodymą. Tai, kad nebuvo konkrečių temų, manau, išėjo tik į gera. Mokiniai turėjo daugiau laisvės interpretuoti ir kurti. Ačiū visiems susirinkusiems. Ačiū draugiškai nusiteikusiai publikai, kuri labai padrąsino stovinčius scenoje.

Eimantas Juzukonis: Labai džiugu, kad tiek dalyviai, tiek žiūrovai yra patenkinti renginiu! Ačiū, kad susirinko tiek daug dalyvių ir žiūrovų.

Danutė Liutkevičienė: Bendraudama su jumis pajutau tik pozityvumą. Manau, kad teigiamos jūsų nuostatos ir padėjo sukurti įspūdingą bendruomenės šventę. Linkiu jums prasmingo ir kūrybingo buvimo „Versmėje“!

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise