Viena iš daugelio tradicinių švenčių Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje – Pirmokų gimnazistų krikštynos. Šiemet ji vyko spalio 14 dieną. Renginio organizatoriai antrokai pasiūlė temą – EVG TV (Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos televizija). Iš anksto traukti burtai lėmė, kokia tema pirmokai privalės paruošti savo klasės vaidinimą.

1a klasei (auklėtoja Regina Butkienė) teko muzikinė laida, tad moksleiviai pasirinko „Chorų karus“ ir atliko dainą „Myliu“. 1b klasės mokiniai (auklėtoja Violeta Žigutienė) rodė laidą „Ekstrasensų mūšis“. Salė leipo juokais, kai šios laidos metu beveik visa klasė buvo pradanginta, o likusieji draugai ją rado gimnazijos valgykloje. Be abejo, kurgi „Versmėje“ rasi geresnę ir šiltesnę vietą! 1d klasė (auklėtojas Kęstas Karsokas) dalyvavo realybės šou „Kitas“. Šios klasės moksleivis Matas Mažeika, vaidinęs merginą, privertė žiūrovus iš juoko nubraukti ašarą. 1e klasei (auklėtoja Aldona Vainiūnienė) burtai lėmė suvaidinti pokalbių laidą, kuriai jie pasirinko dar negirdėtą realioje televizijoje pavadinimą „Yra kaip nėra“. Po pirmokų pasirodymų skambėjo jų priesaikos žodis. Mokiniai pasižadėjo ateiti į pamokas laiku, saugoti mokyklos inventorių, kultūringai elgtis valgykloje, pamokų metu „nesėdėti Facebooke“. Į salę iš 2c klasės atvykęs „kunigas“ Benjaminas jaunuosius draugus palaimino ir įteikė apdovanojimus už originalius vaidinimus.

Reikia pasidžiaugti ir renginio organizatorių – antrokų bei direktoriaus pavaduotojos ugdymui Aurelijos Griščenkienės – darbu. Puikiai vaidino, buvo itin drąsios EVG TV laidų vedėjos Kamilė Pažėraitė, Kristina Manomaitytė. Visus sudomino humoristinė Gretos ir Justo orų prognozė, demonstruota ekrane: „Numatomas dešimtukų lietus ties kūno kultūra, o dvejetų – ties matematikos, fizikos ir chemijos kabinetais.“ Šmaikštūs reklaminiai filmukai, dainos, įspūdingos dekoracijos – tai irgi antrokų darbas.

Šventės pabaigoje žymiausias televizijos laidų vedėjas Egidijus Kontrimas savo ir mokytojų vardu pasveikino pirmokus gimnazistus, įsiliejusius į „Versmės“ gimnazijos bendruomenę, linkėdamas jiems „augti protu ir širdimi, ūgiu ir apimtimi“.

Po šventinio renginio vyko „Versmės“ gimnazijos ir „Ąžuolyno“ progimnazijos pedagogų pasitarimas. Apie tai papasakojo susitikime dalyvavusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Liutkevičienė: „Diskusijoje apie mokinių adaptaciją naujoje mokykloje dalyvavo E.Kontrimas, O.Kanapkienė, D.Vileikienė, N.Sodaitienė, V.Žigutienė, R.Baleišienė, A.Griščenkienė, K.Karsokas, R.Butkienė, A.Vainiūnienė, D.Levickaitė, D.Liutkevičienė. „Versmės“ gimnazijos direktorius E.Kontrimas pasidžiaugė, kad dviejų mokyklų susitikimai jau tapo tradicija ir labai svarbiu indėliu į jauno žmogaus ugdymą. „Ąžuolyno“ progimnazijos atstovai – direktoriaus pavaduotoja ugdymui O.Kanapkienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Vileikienė, buvusios 8d klasės auklėtoja N.Sodaitienė – papasakojo, kaip buvo ugdomi mokiniai 5-8 klasėje, su kokiomis problemomis susidurdavo klasių auklėtojai, kokių laimėjimų yra pasiekę dabartiniai devintokai, kai mokėsi buvusioje mokykloje. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Levickaitė pristatė standartizuotų testų analizę, papasakojo, kaip mokiniams sekėsi adaptuotis gimnazijoje. Be to, ji pateikė statistinę analizę apie brandos egzaminų, PUPP rezultatus. Anot socialinės pedagogės V.Žigutienės, labai svarbus ir tarpinstitucinis Vaiko gerovės komisijų bendradarbiavimas, gerai, kad ir džiaugsmai, ir rūpesčiai yra bendri, abiejų mokyklų. Susirinkusieji konstatavo, kad siekiant tinkamai ugdyti Elektrėnų jaunimą, būtina bendradarbiauti mokykloms, pedagogams.“

                                                   „Versmės“ gimnazijos jaunieji žurnalistai,

                                                     Dovilės Sadauskienės nuotraukos

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise