Nors pirmokų krikštynos „Versmėje“ vyko spalio 27 dieną, mums, organizatoriams, jos prasidėjo gerokai anksčiau: direktoriaus pavaduotojos ugdymui A.Griščenkienės paskatinti į pirmą diskusiją susirinko 50 antrokų, į antrą diskusiją – dešimt. Energingas dešimtukas ir kibo į darbus!

Idėjų šventei ieškojome visur: pokalbių metu, knygose, internete, kitose mokyklose. Nusprendėme, jog šventės tema bus Helovinas. Sugalvojus temą lengva buvo sugalvoti dekoracijas ir scenarijų. Liko tik idėjų įgyvendinimas, repeticijos ir renginys! Pasiruošimas šventei užėmė begalę laiko, tad teko ne tik praleidinėti pamokas (dėl to ne itin liūdėjome), bet ir pasilikti mokykloje iki vakaro.
Pagaliau atėjo ilgai laukta krikštynų diena. Mokykloje nuo pat ryto buvo šurmulys. Prieš pamokas pasitikome pirmokus prie durų, buvome apsirengę kaip zombiai. Per pertraukas kvietėme juos šokti. Žinoma, buvo smagu, bet visi labai nekantriai laukė pačių krikštynų. Likus pusei valandos iki šventės rodės, kad visa mokykla išsirikiavo prie aktų salės durų. Renginys prasidėjo!
Šventę vedė Adamsų šeimynėlė – Mirtišė, Adamsas, Močiutė, Trečiadienė, Pūgžlys ir Pūlinys. Krikštynoms įpusėjus pasirodė pirmokai, kurie vėliau buvo apdovanoti. 1a klasė vaidino Heloviną pas Simpsonus, jų pasirodymas buvo nominuotas kaip linksmiausias. 1b klasė mums parodė, kaip Heloviną šventė Šrekas, juos apdovanojome už geriausią video. 1c klasė vaidino Kempiniuko seriją apie Heloviną. Mūsų nuomone, jų dekoracijos buvo geriausios. 1d klasė buvo Smurfai! Jie apdovanoti už labiausiai Helovino temą atitikusį pasirodymą. Šventės pabaigoje pasirodė ir Svirdulys. Jį įkūnijo pats gimnazijos direktorius Egidijus Kontrimas! Pabaigoje pirmokai davė priesaiką, kurią mes užtvirtinome apšaudę juos vandens šautuvais.
Šventę organizuoti buvo be galo smagu, tikimės, jog smagu buvo ir pirmokams, ir kitiems žiūrovams.

Jaunoji žurnalistė Rūta Levansevičiūtė, 2e klasė

Kasmet mokiniai nustebina. Puikių emocijų užteko ne tik organizatoriams, bet ir žiūrovams. Smagu bendrauti su aktyviais, energingais, kūrybingais mokiniais. Renginio organizatoriai pateisino visus lūkesčius, o renginys lūkesčius viršijo!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Aurelija Griščenkienė

Šventės mokykloje – bene svarbiausias dalykas. Juk tai puiki galimybė susipažinti, susidraugauti, pasilinksminti. Be to, tai netgi daugiau nei sėdėjimas prie knygų, nes rezultatą pamato ne tik dėstantis mokytojas, bet ir bendruomenė. Pavyzdžiui, dailės pamokoje nupiešei piešinį, gavai, pažymį ir pasidėjai meno kūrinį į stalčių. Arba lietuvių kalbos ir literatūros pamokose išmokai, kas yra viešoji kalba, vieną kartą pasakei sukurtą kalbą ir užmiršai. Renginyje viskas kitaip - praktiškai įgyvendinamos įvairių mokomųjų dalykų programos: mokiniai ir piešia, ir dainuoja, ir vaidina, ir šoka, ir rašo scenarijus, ir suskaičiuoja, kiek ir kokios medžiagos reikės dekoracijoms, sukuria vaizdo medžiagą, parengia skelbimą, atsakinėja į neįtikėtinus klausimus ir kt. Manau, kad ne bėda, jei mokinys neatliko skirtos vieno ar kito dalyko užduoties dėl renginio organizavimo. Bėda, jei mokinys neatliko skirtos užduoties, nes tingėjo ir šiaip sau nenorėjo. Džiaugiuosi gimnazijos aktyvistais, kurie ne tik nori, bet ir geba organizuoti šventes!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Liutkevičienė