Tarptautinis video projektas „One Day on Earth (“Viena diena Žemėje”) yra populiarus visame pasaulyje, todėl kasmet sulaukia vis daugiau dėmesio ir dalyvių. “One Day on Earth”, glaudžiai bendradarbiaudama su iEARN ir Jungtinių Tautų organizacija, savo tinklapyje http://www.onedayonearth.org talpina video filmukus  ir nuotraukas apie sustabdytas vienos gyvenimo dienos akimirkas įvairiuose pasaulio kampeliuose. Projekto tikslas – sukurti 2-3 valandų trukmės pasaulinį filmą iš trumpų (iki 5 minučių) video filmukų.

2012 spalį - 2013 sausį  vėl, jau trečius metus iš eilės,  dalyvavome šiame įspūdingame projekte. Trečiokų kūrybinė grupė – projekto siela Eimantas Railinaitis su Brigita Pruskaite ir Monika Kazokaite kūrė planus, klausėsi įvairių nuomonių ką galima būtų nufilmuoti per vieną dieną.  “One Day on Earth” projekto organizatoriai pasiūlė dalyviams kurti video flmukus 2012 metų gruodžio12 dieną , todėl šių metų projektą ir pavadino 12/12/12.

Versmiečių komanda nutarė pasirinkti laiko temą ir atskleisti ką tą pačią dieną veikia skirtingo amžiaus žmonės ir kokios mintys, planai sukasi jų galvose. Visi darbai buvo kruopščiai suplanuoti iš anksto: darželio auklėtinių tėvams įteikti prašymai leisti filmuoti jų vaikus, numatytos scenos mokykloje ir miestelyje, tėvų darbovietėse, kaime. Eimantas tapo filmo prodiuseriu, parašė puikų tekstą video filmui, kurį įgarsino Deividas Umbrasas – jo balsas geriausiai tiko projekto sumanytojams. Visi trys -Eimantas, Monika ir Brigita kūrė scenarijų. Be to, Monika dar fotografavo, o Brigita ėmėsi menedžerio pareigų.

Projekto organizatoriai puikiai įvertino versmiečių komandos video ir nutarė įtraukti jį į pasaulinį „Viena diena Žemėje.12/12/12“ dviejų valandų video filmą.

Kviečiame visus pasižiūrėti šį taip ilgai ir atsakingai kurtą jaudinantį video „Laikas“ (Time) https://vimeo.com/57734015. Dėkojame visiems geros valios žmonėms, noriai talkinusiems kūrybinei grupei.

„Laikas nemokamas, bet jis neįkainojamas. Tu negali jo pasisavinti, bet gali jį naudoti. Tu negali jo išlaikyti, bet gali jį leisti. Iššvaistęs jį, jau nebegali susigrąžinti. Mes ateiname į šį nuostabų pasaulį, nesuvodami kokias staigmenas pateiks mums gyvenimas, ko jis iš mūsų pareikalaus ar kokie sunkumai kris ant mūsų pečių“.

Daina Valančienė

Projekto koordinatorė