„Nerūkyk – pūsk burbulus!“

Pasaulinė sveikatos apsaugos organizacija 1987 m. paskelbė gegužės 31-ąją Pasauline diena be tabako. Šią dieną visi rūkantieji raginami bent vieną dieną nerūkyti. Visuomenė skatinama susipažinti su rūkymo žala ir pasauline tabako epidemija.

Gegužės 18 - 22 d. Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje socialinės pedagogės, tikybos, etikos mokytojos ir psichologė vedė integruotas tikybos, etikos ir psichologijos pamokos 1 klasių mokiniams, skirtas rūkymo prevencijai. Šių pamokų tikslas – informuoti mokinius apie rūkymo žalą organizmui, ugdyti vaikų kritinį ir kūrybinį mąstymą. Mokiniai žiūrėjo paruoštas informacines skaidres, darė pratimus grupėse, skaičiavo, kiek pinigų išleidžiama „dūmais“, žaidė žaidimus, siūlė savo būdus, kaip galima atsipalaiduoti atsisakant cigaretės.

Pasaulinei nerūkymo dienai paminėti gegužės 29 d. 11.40 val. gimnazijos kiemelyje vyko akcija „Nerūkyk – pūsk burbulus!“, mokiniai patys atsinešė burbulų indelių ir pertraukos metu juos pūtė. Tą pertrauką rūkančių mokinių nesimatė.

Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė I. Michailova paruošė lankstinukus mokiniams apie rūkymo žąlą.

Džiugu, kad tai ne tik patiko mokiniams, bet ir formavo nuostatą, kad šauniai praleisti laiką galima ir be žalingų įpročių.

Prevencinės integruotos pamokos bei akcija buvo gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti vieno iš žalingų įpročių – rūkymo, priminti, kad priklausomybė nuo tabako yra liga, paskatinti mokinius nepradėti rūkyti bei saugoti ir branginti savo sveikatą.

Socialinė pedagogė A.Dimšaitė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise