V. Ušackas lankėsi mūsų gimnazijoje

Kovo 13 dieną Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje apsilankė teisininkas, diplomatas, visuomenės bei politinis veikėjas, „Misija Sibiras“ iniciatorius Vygaudas Ušackas ir vedė pamoką „Šiuolaikinio žmogaus iššūkiai“. Mokiniams, dalyvavusiems netradicinėje pamokoje, buvo skirta užduotis – suformuluoti taisyklę, kaip žmonės gali siekti sėkmės.

Daugiau nei šimtas trečiokų, ketvirtokų atidžiai klausė svečio. Prisiminęs savo šeimos istoriją, gerbiamas V.Ušackas atskleidė XX-XXI amžiaus Lietuvos istoriją. O tada pažėrė daugybę patarimų, kaip priimti gyvenimo iššūkius, kad sugebėtume patirti sėkmę.

„Norint ko nors pasiekti, reikia žadinti savyje alkį, pavyzdžiui, alkį mokslui“ – perduoda gerbiamo V.Ušacko žinią Monika Šyvokaitė (3e klasė).

Ne kartą girdėtą, bet labai svarbią mintį iš netradicinės pamokos išsinešė Eisvina Lapovaitė (3d klasė): „Niekad neatsipalaiduokite, niekas neatneš jums rezultatų ant padėkliuko“.

Anot Domanto Petkevičiaus (3e klasė), reikia įsiklausyti į gerbiamo V.Ušacko senelio žodžius: „Čia yra mūsų, o ne sovietų žemė“. Kai žinai, kad vaikštai sava žeme, tai ir rūpiniesi ja.

Aivaras Razvodovskis (3e klasė) įsidėmėjo, ką reikia daryti, kad tobulėtume: „Siekis padaryti daugiau ir geriau padeda žengti į priekį“.

Neda Pacauskaitė (3e klasė) pabrėžė, kad svečias šmaikštus: „Jei aš tiek pasiekiau būdamas iš Skuodelio (miestelis Žemaitijoje), tai elektrėniečiai turi dar daugiau galimybių“.

Gerbiamas V.Ušackas pasakojo, kad ne iš pirmo karto pavyko įstoti į universitetą, bet jis nepasidavė. „Bandžiau dar kartą – ir man pavyko!“ – cituodama pranešėją svarbią tiesą apie ryžtą ir užsidegimą perduoda Gabrielė Seniutaitė (3e klasė).

Ne kartą svečio kalboje buvo pabrėžta, kad labai svarbu ne kritikuoti, ne pykti, o veikti. Tik tas veiksmas turi būti pozityvus. Evelina Buinovskaja įsiminė V.Ušacko žodžius: „Gėda buvo, kai įpykusi jaunų žmonių minia akmenimis apmėtė Seimo rūmus – valstybės atkūrimo centrą, kurį patys įkūrėme. Gėda pagimdė iniciatyvą „Misija Sibiras“.

Jei iš paskaitos išeini užsirašęs bent vieną gerą mintį – paskaita buvo gera! Dėkojame mokytojai Teresei Einorienei, suorganizavusiai susitikimą su politiniu veikėju Vygaudu Ušacku.