Adventas- susikaupimo, šilumos bei rimties metas. Penktadienio (2014-12-19) vakarą už lango nekvepėjo Kalėdom, nes lijo lietus, buvo vėjuota, tačiau Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijoje sklido jaukumas, o žmonių, atėjusių į Dainuojamosios poezijos labdaros koncertą, širdis šildė gimnazistų pasirodymai.

Tą vakarą gimnazijos valgykloje, virtusioje nedidele koncerto sale, skambėjo Vytauto Kernagio ir Domanto Razausko dainos, kurias atliko 9-12 klasių mokiniai. Koncertavo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai.

Labdaros koncertą atidarė mokytojas A. Pliskauskas, kuris atliko V. Kernagio dainą ,,Margi sakalai“. Žiūrovai mėgavosi ne tik nuoširdžiomis dainomis, bet ir išgirdo mokinių kompoziciją, stebėjo šešėlių teatrą. Žiūrovų nuotaiką skaidrino ir koncerto svečiai. Elektrėnų ,,Versmės“ gimnaziją aplankė elektrėnietis poetas, žurnalistas, rašytojų sąjungos narys Aivaras Veiknys, kuriam šiais metais skirtas Jaunojo jotvingio apdovanojimas už eilėraščių knygą „Paukštuko liudijimai“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014). Šio poeto eilėmis rėmėsi mūsų mokinių kompozicija. Pakalbintas poetas teigė, kad poezija- tai puikus būdas išsikalbėti ir padeklamavo kelis savo eilėraščius, kurie tikrai suvirpino klausytojų širdis. Į koncertą atvyko buvusi gimnazijos mokinė Gabija Blažonytė, kuri atliko kelias dainas. Buvo surinkta 400 litų, iš viso tą dieną gimnazijoje suaukota 1360 litų, kurie skirti gimnazijos mokiniams paremti. Dėkojame mokytojams Elvyrai Kasperavičienei, Arūnui Pliskauskui ir Augutei Liutkevičienei už darbą ruošiant nuostabų koncertą. Tegul šis labdaros vakaras tampa tradicija, tegul šilumą bei kalėdinę nuotaiką žmonėms skleidžia dar ne vienerius metus, nes juk tik žmogiška šiluma mus gali išgelbėti nuo didžiųjų žiemos šalčių.

Eglė Butkutė, jaunoji žurnalistė