III vieta respublikinėje technologijų olimpiadoje

Šių metų balandžio 20-21 dienomis Šiauliuose vyko respublikinė moksleivių technologijų olimpiada „100 ateities ženklų Lietuvai“. Joje dalyvavo ir mūsų gimnazijos Id klasės mokinė Ernesta Zaksaitė.

Į olimpiadą susirinko 105 mokiniai iš visos Lietuvos. Jie atsivežė savo namų darbus (tai turėjo būti rankdarbis, atliktas laisvai pasirinkta technika), kurie buvo eksponuojami parodoje, o pačios olimpiados metu turėjo atlikti kūrybinę užduotį pasirinktoje veiklos grupėje. Tokių grupių buvo keturios – konstrukcinės medžiagos, tekstilė, mityba bei taikomasis menas, amatai ir dizainas. Ernesta pasirinko tekstilės grupę, kurioje varžėsi net 40 mokinių. Kūrybinės užduoties tema buvo „Stalo arba drabužio aksesuaras“. Užduočiai atlikti buvo skirtos penkios valandos. Per šį laiką mokiniai turėjo sugalvoti rankdarbio idėją, ją suprojektuoti ir įgyvendinti iš duotų medžiagų, atliktą darbą aprašyti pagal pateiktą planą bei pristatyti jį vertinimo komisijai. Komisija visą užduočiai skirtą laiką stebėjo, kaip mokiniai dirba, kokias rankdarbių technikas moka, ar laikosi darbo saugos taisyklių, ar moka prižiūrėti savo darbo vietą, kokia mokinių darbo kultūra.

Kad spėtum gerai, gražiai ir teisingai atlikti gautą užduotį, reikia turėti ne tik gerą vaizduotę, laisvai mokėti daugelį rankdarbių technikų, bet ir sugebėti susikaupti, racionaliai paskirstyti laiką visiems užduoties etapams, darbo aprašyme logiškai pagrįsti pasirinktų medžiagų bei technikų naudojimą, o pristatymo metu „apginti“ savo pasirinktą idėją. Tai iš tiesų reikalauja ne tik dalykinių žinių bei gebėjimų, bet ir gero psichloginio pasiruošimo. Ernestai šiuos iššūkius pavyko įveikti – ji savo amžiaus grupėje (8-10kl.) užėmė trečią vietą!!! Ją aplenkė tik dešimtokai! Be to, vertinimo komisija įvertino ir Ernestos namų darbą – ji gavo nominaciją „Už idėjos vientisumą“.

Technologijų mokytoja Vygintė Vaišvilienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise