Studentai

Karjeros planavimo renginys „Mokomės vieni iš kitų“ vyko ,,Versmės“ gimnazijoje balandžio 17d. Tai  gražus sumanymas - abiturientai sužino apie  tolimesnes studijas iš pirmų lūpų.  Į susitikimą atvyko net 10 pirmo kurso studentų, kurie dar  pernai buvo ,,Versmės” gimnazijos abiturientai: Erika Černiauskaitė, Kristina Purytė, Urtė Liutkevičiūtė, Jokūbas Ragulis, Andželika Medvedeva, Brigita Pruskaitė, Egidijus Šimkevičius, Emilija Kazakevičiūtė, Rytis Strasevičius, Justina Buginytė. Svečių tikslas supažindinti ,,Versmės” abiturientus su aukštosiomis mokyklomis, studijų programomis.

Suprantama, jog kiekvienas kalbėjo apie tą mokymo įstaigą, kurioje pats studijuoja. „Versmės” gimnazistams buvo pristatyti:

• Vilniaus universitetas (informacinės technologijos, programų sistemos, matematika) pranešėja Urtė Liutkevičiūtė,
  • Kauno technologijos universitetas (mokymasis pagal trišalę sutartį, studijų programos) pranešėjas Jokūbas Ragulis,
  • ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas (politika ir ekonomika bei kitos studijų programos) pranešėja  Andželika Medvedeva,
  • VDU (Rytų Azijos šalių kalbos ir  kultūros (kinų kalba),VDU mokymo sistema, gretutinės studijos) pranešėja  Brigita Pruskaitė,
  • VGTU (inžinerija, architektūra) panešėjai EgidijusŠimkevičius, Emilija Kazakevičiūtė,
  • Baziniai kariniai mokymai, profesinė karo tarnyba pranešėjas Rytis Strasevičius,
  • MRU viešojo saugumo fakultetas (teisė ir policijos veikla, teisė ir valstybės sienų apsauga, teisė ir ikiteisminis procesas)   panešėja Justina Buginytė.

Paklausėme savo buvusių draugų, kodėl jie atvyko. Andželika sakė: ,,Atvykau į mylimą ,,Versmę”, kad nuraminčiau dėl egzaminų ir pasidalinčiau  mintimis apie ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą, papasakočiau, kam įdomu, apie Politikos ir ekonomikos bei kitas studijų programas. Smagu grįžti.”

Egidijus tvirtino, kad atvyko pristatyti savo universitetą (VGTU), pateikti kuo daugiau informacijos, o gal pavyks kam nors padėti pasirinkti  studijų kryptį.”

Emilijos tikslas ,, papasakoti visą tiesą apie architektūros studijas ir gal net nuraminti  abiturientus, kad šie galėtų lengviau pasirinkti, ką veiks ateity.”

Po susitikimo mintimis dalinosi klausytojai. Rūta Petrauskaitė pasakojo: ,,Buvau paskaitoje, kurią vedė Rytis Strasevičius iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Geležinio Vilko brigados. Jis kalbėjo apie Bazinius karinius mokymus, profesinę karo tarnybą. Dabar dirba Rukloje, kaip pats sakė: „Kiekvieną dieną - vis kažkas naujo“. Mums pasakojo apie mokymus, kurie susideda iš pirmosios medicininės pagalbos, orientavimosi, šaudymo, maskuotės ir kitų įgūdžių lavinimo. Sužinojau, kad baigus mokymus, galima įstoti į Karo Akademiją. Daug kalbėjo apie karines pratybas, pasakojo, jog kartais vyksta tokie puolimai, kai naudojami tikri šoviniai. Dalinosi įspūdžiais apie tai, kaip pats buvo mokymuose, apie kėlimąsi šeštą valandą ryto, kasdienę mankštą ir griežtą  režimą.   Mums, klausytojams, pasirodė viskas labai paprasta,  tačiau ištverti  tokį režimą tris mėnesius, manau, yra sunku. Pats Rytis namo per mokymus grįžo tik tris kartus. Man pasirodė įdomu tai, kad už bausmę daugiausiai yra daręs 100 atsispaudimų. Paskaita buvo gana įdomi, man patiko tai, kad galėjau išgirsti nuomonę žmogaus, kuris dalinosi asmenine patirtimi.

Neringa Laimutytė (3c) sakė: ,,Iš anksto žinojau, kad balandžio 17 dieną, penktadienį, mūsų gimnazijoje  buvę  mokiniai pasakos apie universitetus, kuriuose jie mokosi ir apie  pasirinktas studijų kryptis. Mane domina Vilniaus universitetas,  pasirinkau Urtės Liutkevičiūtės paskaitą, nes mergina studijuoja VU  matematikos ir informatikos fakultete (MIF). Urtė sakė, kad įstojo į valstybės finansuojamą vietą. Jos teigimu, tai gal ir nėra geriausias pasirinkimas, bet ji nesigaili. Dar prieš metus Urtė svarstė  galimybę studijuoti užsienyje, tačiau neišdrįso. Tai ne bėda, VU yra galimybė dalyvauti tarptautiniuose projektuose, išvykti į kitą šalį ir ten kurį laiką mokytis. Urtės teigimu, tai puiki galimybė susipažinti su kitų šalių kultūra, žmonėmis, aplinka. Kai atvyksti į universitetą, naują mokymosi vietą, juk nieko nepažįsti, tik vėliau atrandi bendraminčių ir draugų. Mūsų lektorė sakė  gyvenanti bendrabutyje, jos nuomone, tai yra geriausia, jei nori susipažinti su kitais studentais. Urtė būsimiems studentams rekomendavo dalyvauti ne tik paskaitose, bet ir bendruomenės gyvenime- prisidėti prie studentų atstovybės narių. Dar vienas įdomus dalykas VU yra BUS (bendrosios universitetinės studijos) - tai pasirenkamas modulis, dažniausiai nesusijęs su studijų kryptimi. Be to, yra galimybė pasirinkti gretutines studijas ir taip įgyti dvigubą kvalifikacinį laipsnį. Viskas atrodo puiku, tačiau Urtė šiek tiek nusivylė, nes, jos nuomone, ,, tenka mokytis per daug teorijos, bet kaip atliktume praktinius darbus nežinodami, ką ir kaip daryti. Reikia padirbėti.“ Neringa Laimutytė, baigdama pasakoti apie susitikimą, džiaugėsi, nes tai buvo maloni pažintis su Vilniaus universiteto studente. ..Mums, dalyviams, tikriausiai, tapo aiškiau, ar  norime studijuoti VU, ar ne.“

,,Teisės ir policijos veiklos programą ,,Versmės" gimnazijos mokiniams pristatė Mykolo Romerio universiteto studentės Justina Buginytė, kuri mūsų mokyklą baigė praėjusiais metais, ir jos bendramokslė Austėja. Merginos papasakojo ne tik apie mokymąsi MRU, bet ir apie tolimesnes darbo perspektyvas, studentišką gyvenimą,  kultūrinę veiklą universitete  bei stojamuosius egzaminus“ (Eglė Butkutė).

Renginys ,,Mokomės vieni iš kitų “ labai įdomus ir naudingas ne tik abiturientams, bet visiems, planuojantiems studijuoti. Apgailestaujame, kad dalis abiturientų nepanoro dalyvauti susitikime ir plačiau  sužinoti apie studijas. Laisvė rinktis!

Eglė Butkutė, jaunoji žurnalistė

Nuotrauka J. Levickienės