E3Tarptautinis Erasmus + projektas IMAGINE  Elektrėnų  „Versmės“ gimnazijoje įgauna pagreitį. Šių metų kovo 27 – balandžio 3 dienomis  vyko mokytojų ir mokinių darbo sesija Prancūzijoje. Gimnazijai atstovavo projekto koordinatorė Rita Grigonienė, mokytotai Ilona Švenčionytė ir  Henrikas Vaišvila bei  mokiniai: Neringa Laimutytė, Inesa Jokšaitė, Akvilė Valytė, Justina Kilnaitė, Dominyka Norvilaitė, Benas Bulauka, Jonas Margevičius ir Andrius Simankovas.

Kovo 27-osios naktis – įsimintina Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos tarptautinio Erasmus+ projekto IMAGINE nariams. Nei vėlus laikas, nei lietus negadino nuotaikos susirinkusiems prie mokyklos. Juk priešaky ilga bei pilna nuotykių ir įspūdžių kelionė. Vien skrydis lėktuvu kai kuriems  pirma patirtis.

Lėktuvas  nusileido saulėtame Paryžiuje. Iki kelionės traukiniu turėjome laiko, tad  pasinaudojome išskirtine galimybe pasigrožėti Paryžiumi, aplankyti įžymesnes vietas, nusipirkti atminimo suvenyrų. Vėliau, skaniai papietavę, vykome traukiniu į  Europos Kultūros centrą, įsikūrusį Saint Jean D‘Angely mieste, vienuolyne.

Saint Jean D‘Angely geležinkelio stotyje mūsų delegaciją pasitiko  Georges Texier  mokyklos mokytojai ir mokiniai su sveikinimo transparantais ir pačių mokinių išlankstytomis gėlėmis.  Po trumpos kelionės pėsčiomis senamiesčiu į tarptautinio  projekto dalyvių iš  Suomijos, Italijos, Portugalijos, Kroatijos, Ispanijos Lietuvos ir Prancūzijos susitikimo vietą visų laukė iškilminga vakarienė, organizatorių sveikinimo žodis, susipažinimo vakaras.E2 Mokiniai apsigyveno  kambariuose su kitų šalių mokiniais. Tad jie turėjo didesnę galimybę bendrauti anglų kalba.

Mokytojų ir mokinių darbo sesija Prancūzijoje truko  savaitę. Kiek daug nepakartojamų įspūdžių teko visiems patirti! Kiekvieną dieną vyko įvairūs renginiai, buvo organizuojami žaidimai, dainų ir šokių vakarai. Visų šalių mokytojai ir mokiniai pristatė savo mokyklas, gimtuosius miestus, šalis. Dainų vakaro metu  kiekviena delegacija dainavo dainas gimtąja kalba ir mokė jų kitų šalių atstovus.

IMAGINE projekto tikslai -  visų šalių  projekto narių pastangomis sukurti interaktyvų žaidimą, mokyti visus  orientuotis svetimoje aplinkoje, skaitant žemėlapius, naudotis naujausiomis išmaniosiomis programėlėmis, gilinti užsienio kalbų žinias, skatinti norą bendrauti gyvai, o ne tik virtualioje aplinkoje. Buvo organizuojamas žaidimas, sudarant komandas iš įvairių šalių atstovų. Kiekviena komanda gavo segtuvus su žaidimo aprašu bei nuorodomis, pagal kurias mieste turėjo atlikti įvairiausias  užduotis, aplankydami įžymiausias Saint Jean D‘Angely vietas, pastebėdami tai, kas galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodo visai nereikšminga, bet iš tikrųjų šiame mieste turi išliekamąją vertę. Nors reikėjo daug keliauti, nuovargio niekas nejautė.

Dar vienas įdomus žaidimas vyko, naudojant QR kodus. Naudojant juos reikėjo atkoduoti mįsles, pagal jas surasti reikiamas  nuotraukas ir  nustatyti, kuriai šaliai jos priklauso.E1

Tarptautinio Erasmus+ projekto dalyviai turėjo galimybę aplankyti GeorgesTexier mokyklą Saint Jean D‘ Angely ir Leonce Vieljeux licėjų La Rochelle mieste.  Šių mokyklų mokiniai vedė ekskursijas po mokyklas, pasakojo apie švietimo sistemą Prancūzijoje. Teko dalyvauti ir keliose pamokose, pasidomėti vadovėliais, kitomis mokymosi priemonėmis bei vertinimo sistema. Projekto delegacijos turėjo galimybę paragauti mokyklų maisto. Svečius pamalonino  šių mokyklų mokinių koncertai.

Projekto dalyviai aplankė žymiausias La Rochelle miesto prie Atlanto vandenyno vietas, gerėjosi senamiesčiu, pilimis, miesto kavinėse ragavo skanių ledų.

Dar vienas įspūdingas renginys – Viduramžių vakaras. Šimtai dalyvių turėjo galimybę persirengti viduramžių drabužiais ir degant žvakių šviesoms ragauti to laikmečio patiekalus, beje, be stalo įrankių.

Didelio susidomėjimo sulaukė ir nacionalinių patiekalų vakaras. Didelio susidomėjimo sulaukė juoda lietuviška duona, skilandis, skanėstas „Tinginys“ bei lietuviški saldainiai. Visi ragavo ir  gyrė mūsų vaišių išskirtinį skonį. Buvo smagu girdėti puikius atsiliepimus.

Projektinės savaitės Prancūzijoje metu vyko šokių repeticijos. Visi dalyviai mokėsi šokio, kurį pristatė miesto bendruomenei turgaus aikštėje, įtraukdami ir praeivius. Vaizdas  buvo nepakartojamas! Tad visi per savaitę daug išmoko, susirado draugų  šalyse- partnerėse, patobulino užsienio kalbų žinias, įgijo neįkainojamos patirties komandinėje veikloje, susipažino su Prancūzijos papročiais, išmoko tautinių šokių. Didžiausias Erasmus+ projekto veiklos įvertinimas buvo mūsų gimnazistų išsakyti žodžiai: „Tai buvo įspūdingiausios ir geriausios mūsų atostogos.“

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal Erasmus+ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios  informacijos pateikimą ir naudojimą.

Projekto koordinatorė

Rita Grigonienė