2015-ieji metai mūsų gimnazijoje prasidėjo labai turiningai: sausio 6 d. klasės vadovės T. Einorienės ir mokytojos L. Stadolnikienės iniciatyva mums, 2e klasės mokiniams, vyko netradicinė pilietinio ugdymo pamoka, kurioje dalyvavo Mykolo Romerio universiteto dėstytojas Juozas Valčiukas, skaitantis studentams paskaitas: teisės teorija ir lyginamosios teisės įvadas.

Dėstytojas mums papasakojo, kad 2011 m. dalyvavo lietuvių ekspedicijoje „Misija – Sibiras“, vyko į Tomsko sritį, kur tvarkė tremtinių kapus, susitiko su vietos tautiečiais, buvusių tremtinių vaikaičiais ir provaikaičiais.

Antra tema, kuria kalbėjo dėstytojas, tai Holokaustas, sistemingas ir masinis žydų tautos naikinimas per Antrąjį Pasaulinį karą. Taip pat rodė trumpą filmą, kurio pagrindinė mintis- iš žmogaus gyvenimo lieka tik batai. Pamokos pabaigoje dėstytojas J. Valčiukas mokiniams demonstravo nuotraukas iš Aušvico koncentracijos stovyklos, kur lapkričio 24-29 dienomis dalyvavo seminare Lietuvos mokytojams ir dėstytojams.

2 e klasė labai džiaugiasi galėjusi pabendrauti su tokia įdomia asmenybe ir tikisi, kad tai nebus vienintelis jų susitikimas.

Rimantė Jagelavičiūtė,
jaunoji žurnalistė