Jau ne vieną dešimtmetį „Versmės“ gimnazijoje gyvuoja meninio skaitymo veiklos. Dalis mokinių lanko Skaitovų būrelį (vadovė Augutė Liutkevičienė), kitų užsiėmimai vyksta  su savo lietuvių kalbos mokytojomis, ypač daug šioje veikloje yra pasiekę mokytojos Elvyros Kasperavičienės  mokiniai.

Dažnai konkursuose „Versmės“ skaitovai sulaukia vertinimo komisijos pagyrimų, dažnai girdi nuostabos kupinus žodžius, iš kur mūsų gimnazijoje tiek daug gabių mokinių ir netgi vaikinų.  Polinkis į  meną ir kantrus darbas iš tiesų duoda puikių rezultatų. Šioje veikloje niekada nebūna pralaimėjusių. Tai dvasinio turtinimo patirtis, duodanti visų pirma ne prizinę vietą konkurse, o gebėjimą suvokti pasaulį, perteikti kitų žmonių patirtis, kurios yra dažnai ir jauno žmogaus patirtys.

Aktorė Adrija Čepaitė – Palšauskienė, šių metų Elektrėnų savivaldybės mokinių meninio skaitymo konkurso vertinimo komisijos pirmininkė, Emilijai Kasperavičiūtei,  jau  kelintus metus iš eilės absoliučiai konkurso nugalėtojai, nuoširdžiai pasakė: „Gal tu galėtum mane pamokyti, kaip skaityti... Aš tikrai norėčiau iš tavęs pasimokyti.“  Šie žodžiai  sako, kad Emilija turi didelį talentą. Ji tampa laureate visuose konkursuose, kuriuose dalyvauja. Ne veltui šiemet  ji buvo nominuota   „Versmės“ gimnazijos  Metų menininke.

Didelį talentą turi ir Kristina Manomaitytė, taip pat  įvairių konkursų laureatė. Šiemet gimnazijoje vykusiame Meninio skaitymo konkurse Kristina pelnė žiūrovų simpatijų prizą.

Veiklą mūsų gimnazijoje tęsia ir tie, kurie šios skanios skaitovo duonos paragauja jau mokydamiesi „Ąžuolyno“ progimnazijoje. Mokytojos N. Sodaitienės mokiniai: Vestina Navickaitė, Lineta Kuzmenkovaitė, Roberta Rakauskaitė, Skirmantas Musteikis, Aurimas Petronis,  ir „Versmėje“ kuria poetines kompzicijas.  Šiemet sėkmingai veiklą tęsė ir pirmokai gimnazistai: Arvilė Paliokaitė, Neringa Narakaitė, Donatas Bučelis, Pijus Norušis. Visi jie savivaldybės mokinių meninio skaitymo konkurse laimėjo prizines vietas. 

Skaitovų būrelio vadovė Augutė Liutkevičienė

Apie veiklos prasmę kalba patys mokiniai:

Vestina Navickaitė: „Meninio skaitymo veikla verčia apmąstyti gilesnes temas. Be to, lavina mūsų kalbėjimą prieš auditoriją, plečia vazduotę, turtina mintis. Aš labai džiaugiuosi, kad turiu  galimybę dalyvauti, nes man patinka tai,  ką aš darau ir ką mes visi, būdami komanda, nuveikiame.“

Lineta Kuzmenkovaitė: „Meninio skaitymo veikloje aš esu visai kitokia nei įprastai mokykloje. Todėl manęs net yra paklausę, ar man patinka dalyvauti, ar  aš savo noru tai darau. Ne visiems mano amžiaus paaugliams tai atrodo įdomu, bet man tikrai patinka ir aš džiaugiuosi, kad esu šioje komandoje.“

Rokas Subačius: „Repeticijos su kompozicija buvo unikali patirtis, bent trumpam leidusi pabėgti nuo rutinos.“

Kristina Manomaitytė: „Dalyvavimas meninio skaitymo kokursuose man reiškia šventę sielai. Manau, kad visai  nesvarbu, kokią vietą užimsi, svarbiausiai mėgautis procesu, kuris vyksta, įsijausti ir tiesiog  plaukti...  Ir tada jausiesi patenkintas. Čia visi esame nugalėtojai!“

Roberta Rakauskaitė: „Skaitovų veikla padeda įveikti scenos baimę. Priverčia suprasti, kokia stirpi yra žodžio galia.“

Aurimas Petronis: „Kai klausydamas skaitovų tekstų pajaučiau, jog per nugarą bėga šiurpuliukai, aš supratau – geriausias dalykas  dalyvaujant nėra laimėti pirmą vietą. Svarbiausia tai, ką išsineši iš šio konkurso. Aš išsinešiau meilę lietuviškam žodžiui.“

Emilija Kasperavičiūtė: „Meninis skaitymas yra labai svarbus mano gyvenime. Konkursuose dalyvauju jau 9 metus. Ši veikla yra puikus būdas atrasti save, suprasti pasaulį, įsigilinti į problemas, su kuriomis susiduria kiti žmonės. Konkursams ruošiuosi su savo mama ir su auklėtoja, su jomis esu labai artima, o konkursas, diskusijos besiruošiant jam mus tik dar labiau suartina. Meninio skaitymo konkursas ne tik brandina jaunus žmones, bet ir ugdo sąmoningus piliečius“ 

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise