Trejus metus Elektrėnų „Versmės” gimnazija dalyvavo tarptautiniame Erasmus+ projekte I.M.A.G.I.N.E. Projektą gimnazijoje koordinuoja vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Rita Grigonienė, o jo nariai yra chemijos mokytoja metodininkė  Birutė Morkūnienė,  anglų kalbos  vyresnioji mokytoja Ilona Švenčionytė, muzikos mokytojas metodininkas Arūnas Pliskauskas, fotografijos būrelio vadovė Marytė Kuzmenkovienė.

Gegužės 4-11 dienomis Prancūzijoje Saint Jean d‘Angely mieste vyko projekto uždarymas. Jame dalyvavo 10 mokyklų komandų iš septynių šalių. Projektui vadovauja Europos Kultūros Centras. Elektrėnų „ Versmės “ gimnazijai atstovavo 3 mokytojai ir 8 mokiniai.

Kelionė autobusu, lėktuvu, traukiniu buvo įtempta (ji truko apie 15 valandų), bet įdomi. Ypač tiems, kurie dar nebuvo skridę lėktuvu ar važiavę traukiniu. Projekto dalyviai turėjo galimybę pamatyti Paryžių bei paragauti prancūziškų patiekalų restorane.

Saint Jean d‘Angely traukinių stotyje  lietuvių komandą pasitiko projekto organizatoriai. Visų šalių projekto dalyviai apsigyveno Royal Abbey vienuolyne, kuriame patalpos puikiai pritaikytos įvairioms veikloms.

Po įžanginio projekto vadovo Frederic Samuel žodžio ir uždarymo organizatorių Gishly Didon bei Xavier Kawa-Topor sveikinimų visi projekto dalyviai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir galėjo mėgautis gausia vakariene.

Uždarymo renginiai vyko ištisą savaitę. Mokytojai ir mokiniai aplankė La Rochelle, Saintes, Saint Jean d‘Angely miestus, su kuriais susipažino tradiciškai dalyvaudami žaidime „Parodyk man savo miestą“. Visus lepino saulėtas oras. Tad buvo suorganizuota daug sportinių žaidimų ir rungčių Atlanto vandenyno pakrantėje: paplūdimio tinklinis, aerobika, smėlio pilių statymo konkursas, aitvarų leidimas, žaidimas su skraidančiomis lėkštėmis. Projekto dalyviai turėjo galimybę dalyvauti ir orientacinėse rungtyse Saint Jean d‘Angely mieste, žaisti vandensvydį, regbį plaukti kajakais.

Neapsieita ir be turiningos pažintinės veiklos. Projekto dalyviai aplankė Saintes vienuolyną, kuriame suskirstyti grupėmis, gavę ausines su pasakojimu ir nuorodomis projekto nariai turėjo atlikti įvairias užduotis ir tokiu būdu susipažinti su šio vienuolyno istorija. Visi mėgavosi minėtų miestų senamiesčiais, architektūra, kraštovaizdžiu. Negalima nepaminėti ir seminaro

 „Brexitas“, kurį projekto dalyviams žaismingai vedė aukštųjų mokyklų studentai. Jo metu kiekvienas galėjo pareikšti savo nuomonę, pateikti rūpimus klausimus arba į juos atsakyti.

Viešnagės Prancūzijoje metu projekto svečiai aplankė 2 mokyklas: Leonce Vieljeux licėjų La Rochelle mieste ir College G. Texier Sain Jean d‘Angely mieste. La Rochelle mokykloje projekto dalyvius sveikino mero atstovė Ketty Moine, o šios  mokyklos ( joje mokosi daugiau nei 1000 mokinių) projekto atstovai organizavo ekskursiją po mokyklą. Projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su tvarka valgykloje, pietauti , ragauti tradicinių prancūziškų patiekalų.

Saint Jean d‘Angely miesto mokykloje visų šalių komandos organizavo viktoriną vietiniams mokiniams „ Ar pažįsti mano šalį?“. Kiekvienos šalies komanda iš anksto paruošė plakatą, pagal kurį prancūzų mokiniai atsakė į klausimus. Geriausieji buvo apdovanoti prizais. Dieną mokykloje vainikavo College G. Texier vaikų choro dainos.

Uždarymo metu kiekviena projekte dalyvaujanti mokykla pristatė savo trejų metų darbus. Elektrėnų „ Versmės“ gimnazija buvo atsakinga už naujienlaiškių leidimą. Projekto koordinatorė  Rita Grigonienė ir mokiniai Andrius Simankovas, Matas Mažeika, Deimantas Radiun pristatė visus naujienlaiškių numerius ir papasakojo, kaip vyko darbas, įvardijo  privalumus ir papasakojo, su kokiais sunkumais teko susidurti.

Didelį vaidmenį uždarymo metu vaidino muzikos ir dainų vakarai. Jų metu kiekvienos šalies komanda gimtąja kalba atliko dainas, grojo ir šoko. O ko vertas buvo  jau tradicija tapęs nacionalinių patiekalų vakaras! Projekto dalyviai kartu  ragavo 7 šalių įvairiausių patiekalų.

Savaitė Prancūzijoje prabėgo labai turiningai ir greitai. Mokiniai išbandė viską, apie ką tik galėjo pagalvoti.

Norėtųsi pabrėžti, kad  Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos  Erasmus + „I.M.A.G.I.N.E“ projekto nariai per trejus metus lankėsi Kroatijoje, 2 kartus Prancūzijoje, 2 kartus Suomijoje , Italijoje. Galimybę dalyvauti mobilumuose turėjo 50 žmonių: 16 mokytojų bei 34 mokiniai.

„Versmės“ gimnazijos projekto komanda už pagalbą vykstant į Prancūziją dėkoja Elektrėnų savivaldybės merui Kęstučiui Vaitukaičiui, mero pavaduotojui Arvydui Vyšniauskui, Bendrojo skyriaus vedėjai Alinai Kulbokienei, gimnazijos direktoriui Egidijui Kontrimui, buhalterei Nijolei Timofejevienei, VĮ „Automagistralė“ direktoriui Vladislovui Moliui, „Versmės“ gimnazijos bendruomenei, mokiniams ir jų tėveliams.

Šis projektas finansuojamas Europos Komisijos pagal Erasmus+ KA2 Programą.  Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikiamą ir naudojimą.

                               

                                                                                          Projekto koordinatorė Rita Grigonienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise