Jau trečius metus Elektrėnų „Versmės” gimnazija dalyvauja tarptautiniame Erasmus+ projekte I.M.A.G.I.N.E. Projektą gimnazijoje koordinuoja vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Rita Grigonienė, o jo nariai yra chemijos mokytoja metodininkė  Birutė Morkūnienė,  anglų kalbos  vyresnioji mokytoja Ilona Švenčionytė, IT mokytoja metodininkė Anelė Valentinavičienė, muzikos mokytojas metodininkas Arūnas Pliskauskas. Su Erasmus+ bendradarbiauja fotografijos būrelio nariai, vadovaujami Marytės Kuzmenkovienės.

It 1 Vaišės iš Italijos

Šių metų spalio  01- 08 dienomis  į Elektrėnų „Versmės” gimnazijoje vykstančią mokytojų ir mokinių darbo sesiją sugužėjo svečiai (5 mokytojos ir 20 mokinių) iš dviejų Italijos mokyklų.  Savaitė buvo įtempta, bet turininga ir kupina malonių įspūdžių.  Šios projekto savaitės tikslas – supažindinti    projekto dalyvius iš Italijos su Elektrėnų miestu bei kitomis įžymiomis Lietuvos vietovėmis bei įžymybėmis. „Versmės” gimnazijos mokiniai  pristatė svečiams žaidimą „Parodyk man savo miestą”. Buvo sudarytos dvi komandos, kurios, besinaudodamos  savo išmaniaisiais  įrenginiais, ieškojo Elektrėnuose pažymėtų objektų, susipažino su tų objektų aprašais, atliko mokinių paruoštas užduotis: važinėjo paspirtukais, ledo rūmuose susipažino su ledo ritulio amunicija, baseine žaidė biliardą, atsakinėjo į pateiktus klausimus. Miesto stadione  projekto dalyvių laukė linksmos, išradingumo  bei komandinės dvasios reikalaujančios užduotys. Svečiai, linksmai keliaudami po Elektrėnus, taip pat  susipažino su miesto sporto   ir kultūros objektais.  Didžiuojamės ir dėkojame mūsų gimnazijos projekte dalyvaujantiems mokiniams, kurie, padedami mokytojų, paruošė užduotis anglų kalba, susumavo rezultatus. Puikiai bendradarbiaujant  žaidimas pavyko, o nugalėjo draugystė.

it3Žaidimo akimirka

Projekto dalyviai iš Italijos ir „Versmės” gimnazijos  vyko į Trakus, apsilankė Trakų pilyje, dalyvavo šokolado gaminimo procese ir  gavo antspaudu patvirtintus sertifikatus. Svečiai pirmą kartą ragavo nacionalinį karaimų patiekalą - kibinus.  Po pietų visų laukė staigmena - kelionė į Kernavę. Svečiai išvydo nuostabų Lietuvos kraštovaizdį, klausėsi gido pasakojimo apie Kernavę ir piliakalnių kilmę.

Projekto grupė  vyko į Lietuvos kurortą Palangą. Svečius sužavėjo Gintaro muziejaus ekspozicijos. Jie domėjosi gintaro  susidarymo istorija, grožėjosi grafo  Tiškevičiaus rūmais  bei nuostabia jų aplinka. Paragavę lietuviškų patiekalų restorane „Pas Juozapą“, projekto dalyviai vyko prie jūros, gėrėjosi  įstabaus grožio kopomis, kurorto gamta, vaikščiojo  tiltu, Meilės alėja. Be to, Projekto dalyviai taip pat lankėsi Vilniuje, dalyvavo ekskursijoje  po senamiestį, žiūrėjo baletą „Eglė -žalčių karalienė“.    

„Versmės“ gimnazijos projekto komanda  svečius iš Italijos lydėjo ir į Druskininkus. Gidė supažindino visus su  Druskininkų miestu, jo  istorija,  aprodė gydyklas, kuriose  projekto dalyviai ragavo natūralaus mineralinio vandens. Nusifotografavę  prie grojančio fontano, visi patraukė į Aqua parką, kuriame  lepinosi vandens procedūromis.

Projekto  darbo sesija bėgo greitai.  Dalyviai laiką leido turiningai ir aktyviai. Nepaisydami lietingo oro, svečiai vyko į Kauną, grožėjosi  senamiesčiu, susipažino su miesto įžymybėmis.

I.M.A.G.I.N.E projekto dalyvius priėmė Elektrėnų miesto meras Kęstutis Vaitukaitis, kuris papasakojo apie Elektrėnų savivaldybę, miesto tradicijas ir  šventes. Italų delegacija pasirašė garbės knygoje.

Viešėdami Elektrėnuose svečiai iš Italijos turėjo galimybę dalyvauti „Versmės“ gimnazijoje surengtame koncerte, patys parodyti meninius sugebėjimus. Neapsieita ir be tradicinio  nacionalinių valgių vakaro, kurio metu visi mėgavosi lietuvių ir italų tradiciniais patiekalais.

Savaitė, kupina gerų emocijų, neišdildomų įspūdžių, prabėgo akimirksniu. Svečiai atsisveikindami dėkojo už svetingą priėmimą, turiningą darbą ir įspūdžių kupiną laisvalaikį. „Versmės“ gimnazijos projekto komanda už pagalbą priimant svečius iš Italijos dėkoja Elektrėnų savivaldybės merui Kęstučiui Vaitukaičiui, gimnazijos direktoriui Egidijui Kontrimui, buhalterei Nijolei Timofejevienei, VĮ „Automagistralė“ direktoriui Vladislovui Moliui, kantriam  vairuotojui Romualdui Glinevičiui, „Versmės“ gimnazijos virtuvės vedėjai Birutei Kazlauskienei bei  darbuotojoms, mokinių tėveliams, priėmusiems į savo šeimas mokinius iš Italijos.

Šis projektas finansuojamas Europos Komisijos pagal Erasmus+ KA2 Programą.  Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikiamą ir naudojimą.

Projekto koordinatorė Rita Grigonienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise