Kovo 14-20 dienomis Elektrėnų „ Versmės“ gimnazijoje vyko tarptautinio Erasmus + projekto I.M.A.G.I.N.E mokytojų ir mokinių darbo sesija. Joje dalyvavo 4 mokytojai ir 9 mokiniai iš  pietvakarių Prancūzijos Pau miesto bei vietiniai projekto dalyviai. Svečių vizito tikslas – susipažinti su Elektrėnų miestu naujai Suomijoje sukurtos  aplikacijos  ir  išradingų „Versmės“  gimnazistų sukurto žaidimo pagalba.

Mokiniai iš Prancūzijos buvo apgyvendinti elektrėniečių -projekto dalyvių- šeimose.

Projekto svečius  Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje pasveikino direktorius Egidijus Kontrimas ir projekto koordinatorė Rita Grigonienė. Darbo sesijos atidarymą vainikavo puikus  abiejų šalių mokinių koncertas.

Svečius su „Versmės“ gimnazija supažindino projekto mokiniai-gidai Beatričė Gruzdytė ir Andrius Simankovas. Projekto dalyviai apžiūrėjo erdvius kabinetus, mokymo priemones, gamtos mokslų laboratoriją, dirbtuves, aktų ir treniruoklių sales, muzikos studiją, biblioteką. Jie domėjosi Lietuvos švietimo sistema, gimnazijos mokinių pasiekimais bei problemomis. Delegacija iš Prancūzijos  parodė  mokinių sukurtą filmą apie savo  mokyklą ir mokinių pomėgius.

I.M.A.G.I.N.E  projekto tradicija tapo nacionalinių valgių vakarai. Toks buvo surengtas ir „Versmės“ gimnazijoje. Projekto mokiniai, padedami tėvelių, pagamino ir atsinešė į vakarą įvairiausių tradicinių lietuviškų patiekalų. Svečiai iš Prancūzijos  atsivežė tradicinių savo regiono patiekalų: kumpio, įvairių užtepėlių, sūrio,  saldumynų. Kiekvienos šalies atstovai supažindino vieni kitus su nacionaliniais patiekalais, siūlė ir mokė juos ragauti. Vakaronė neapsiėjo be tautinių šokių. Buvo  linksma ir smagu.

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos projekto komandos sudaryta programa buvo labai turininga. Svečiai lankėsi Trakų pilyje, dalyvavo edukacinėje programoje „Viduramžių riterių kovos“, kurios metu dalyviai  galėjo panirti į Lietuvos istoriją , o norintys ir  pasimatuoti tikrus šarvus, rankose palaikyti lankus, arbaletus. Projekto dalyviai lankėsi ir šokolado fabrike, stebėjo šokolado gaminimo šou bei patys mokėsi šokolado gaminimo subtilybių. Neapsieita ir be viktorinos. Mokiniai, teisingai atsakę į klausimus, buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis.

Projekto dalyviai  aplankė ir Lietuvos sostinę. Vilniuje jie  pageidavo apžiūrėti Holokausto muziejų, užkopti į Gedimino kalną bei pakilti į pilį. Svečiai grožėjosi puikia miesto panorama, daug fotografavo.  Visi grožėjosi išpuoselėtu Vilniaus senamiesčiu, klausėsi šmaikščių gido  pasakojimų. Vakare projekto dalyviai turėjo išskirtinę galimybę  apsilankyti Operos ir baleto teatre ir stebėti baletą „Barbora Radvilaitė“.

Kovo 18 dienos rytą  visi projekto dalyviai išvyko į Lietuvos pajūrį. Svečiai , šviečiant skaisčiai saulei, vaikščiojo po Klaipėdos senamiestį, grožėjosi jo architektūra, klausėsi gidės pasakojimo prancūzų kalba. Visi dalyviai galėjo užkilti į viešbučio „Amber Klaipėda“ 20-tą aukštą ir pasigrožėti puikiu miesto vaizdu. Paskanavus lietuviškų patiekalų restorane „Pas Juozapą“ , projekto dalyviai vyko į Palangą.  Delegacija iš Prancūzijos pirmą kartą pamatė Baltijos jūrą, grožėjosi puikiais paplūdimiais, gražia pajūrio gamta. Svečiai kopė į Birutės kalną, lankėsi Gintaro muziejuje. Bet didžiausia staigmena svečiams buvo –  jaukus renginys Gintaro rūmuose „Frankofonijos dienos “.  Projekto dalyviai ne tik stebėjo puikų koncertą prancūzų kalba, bet ir patys dainavo savo dainas. Renginyje dalyvavo  garbės svečias – Prancūzijos ambasadoriaus Lietuvoje etaše su šeima. Po renginio vyko uždaras vakaras, kurio metu renginio organizatoriai  bei garbės svečiai domėjosi I.M.A.G.I.N.E projektu bei siūlė ir toliau palaikyti ryšius.

Projekto savaitė nenumaldomai artėjo prie pabaigos. „Versmės“ gimnazijoje buvo surengtas atsisveikinimo vakaras. Gimnazijos direktorius įteikė svečiams sertifikatus ir atminimo dovanėles. Padėkos  žodį tarė ir projekto koordinatorius iš Pau Vincent Samuel. 

Laikas prabėgo gretai ir turiningai. Išlydint svečius neapsieita ir be ašarų. Bet išsiskiriama tik trumpam. Jau gegužės 7-14 dienomis Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos projekto delegacija išvyksta į Suomiją.

„Versmės“ gimnazijos projekto komanda už pagalbą priimant svečius iš Prancūzijos nuoširdžiai dėkoja Elektrėnų savivaldybės merui K. Vaitukaičiui, mero pavaduotojui A. Vyšniauskui, VĮ „Automagistralė“ direktoriui V.Moliui, vairuotojui R. Glinevičiui , gimnazijos direktoriui E. Kontrimui , valgyklos vedėjai B. Kazlauskienei bei visoms jos darbuotojoms, mokinių tėvams, apgyvendinusiems svečius savo šeimose.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai pagal Erasmus+ KA2 Programą. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame esančios informacijos pateikimą ir naudojimą.

                                                                  Projekto koordinatorė

                                                                     Rita Grigonienė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise