Mokytojos žodis

Šie mokslo metai būreliui buvo gražios kūrybinės draugystės laikas, tik tapo neišsipildžiusių svajonių metais... Karantinas  buvo paskelbtas Regioninio meninio skaitymo konkurso išvakarėse... 

Regioniniame konkurse Rūdiškėse  individualių skaitovų grupėje mūsų savivaldybei  turėjo atstovauti  Arvilė Paliokaitė ir Morta Narkauskaitė  bei poetinė kompozicija ,,O kas tau iš to, kad esi turtingas?“ Tai  aštuonių skaitovų komanda: abiturientai  Roberta Rakauskaitė, Lineta Kuzmenkovaitė, Vestina Navickaitė, Morta Narkauskaitė, Aurimas Petronis, Haroldas Norvaišas, Matas Žilionis ir trečiokas Pijus Norušis.  Šį pavasarį būrelį palieka  septyni abiturientai -  ryškūs,  talentingi skaitovai, brandžios asmenybės. Su daugeliu iš jų dirbome ketverius metus, kiti atėjo vėliau. Visi tapome gerais draugais,  bendraminčiais, vieninga komanda. Labai nuoširdžiai noriu padėkoti visiems ir kiekvienam atskirai už išmintį, už suteiktą džiaugsmą, už juokus, išdykavimus per repeticijas,  už draugystę,  už  beveik naktinį pasivaikščiojimą po Anykščius, už kelionę į Laimės žiburį... Argi  įmanoma už viską padėkoti?.. 

Mokinių mintys apie veiklą, komandą ir draugystę   

Atsimenu, kai mes dar buvom septintokai, aštuntokai, žiūrėdavau į „Versmės“ kompozicijos narius ir galvodavau, kokie jie dideli, stiprūs, įdomūs, laisvi, viską galintys milžinai J . Apie juos vis girdėjom, kokie jie nuostabūs, jais žavėjomės. Ir štai atėjo diena, kai po meninio skaitymo  konkurso mokytoja  pasakėte, kad paims mus kitais metais, kai ateisime į gimnaziją mokytis, ir mes būsime jūsų komandos dalis. Ar galite įsivaizduoti? Ta komanda, kuria taip gerėjausi, tapome mes! To, kaip tada jaučiausi, negaliu pamiršti. Buvau be galo laiminga ir tikiu, tokie buvome mes visi (t.y. kompozicijos nariai). Kompozicijos kiekvienais metais buvo tai, ko labiausiai laukiau. Manau, kad visi, kurie bus kompozicijos nariai, bus be galo lamingi ir daug išmoks. Mes būdami šioje komandoje išlaisvėjome, išmokome juoktis iš absurdo ir neliūdėti dėl nesėkmių, o su jomis kovoti, siekti savo tikslų.  

Roberta Rakauskaitė

Kompozicijos susitikimai man visada buvo savotiškas atsipalaidavimas. Repeticijose aš  būdavau SAVIMI... nesijaučiau suvaržyta... visada žinojau, kad čia galiu būti VISOKIA ir to nesigėdyti. Kai reikėdavo anksti keltis, visuomet galvodavau: „Kaip anksti, noriu miegoti...“ Bet kai tik ateidavau.... IŠKART diena tapdavo šviesesnė, geresnė, mielesnė...  vis dar negaliu suvokti, kad tai paskutinės akimirkos, todėl sunku net kažką pasakyti, nes  ATRODO, KAD RUGSĖJO PIRMĄJĄ VĖL SUSITIKSIM... L  Labai džiaugiuosi, kad teko jus visus pažinti, būti šalia jūsų.

Visuomet prisiminsiu mokytoją, kurią norisi vadinti vardu, nes ji tokia artima... visai kaip draugė.. nes ji AUGUTĖ... prisiminsiu linksmuolį Haroldą , rimtuolę Vestiną, svajoklę Robertą, visada „išskridusią“ Mortą, visur vėluojantį Aurimą, kurį nuolat reikėdavo prikelti ir atvežti...  ir mūsų naujokėlį Matą, kuris buvo labai stropus ir stengėsi viską atlikti geriausiai ir, žinoma, darboholiką Pijų, kitaip pavadinti jo tiesiog negaliu, nes jis nuolat dirba ir dirba dėl mūsų mokyklos gerovės..

Gera buvo būti...

Lineta Kuzmenkovaitė

Dalyvavimas kompozicijoje man padėjo tapti laivesniam. Turiu pripažinti, kad mūsų veikla padėjo man apsispręsti dėl ateities pasirinkimų. Aš supratau, kad noriu savo ateitį sieti su menu. Labai dėkingas esu visai komandai už buvimą kartu.

Matas Žilionis

Buvimas šios veiklos dalimi man atnešė daug džiugesio. Juoko bei šypsenų kupinas repeticijas atminsiu dar ilgai. Dalyvavimas šioje veikloje suteikė galimybę susipažinti su naujais žmonėmis, atrasti jų savybes, kurios žavi, pažinti žmogų iš dar nematytos pusės. Mes buvome komanda.  Kiekvienas tapo toks artimas ir savas. Gera prisiminti, kaip laikydamiesi už rankų, su dideliu jauduliu, laukdavome rezultatų. Kiek būtą pokalbių ir smagių akimirkų...  Būdama šios komandos dalimi išmokau džiaugtis vienas kito draugija,  bendravimu ir mažiausiais laimėjimais. Džiaugiuosi, kad kartu tiek pasiekėme ir taip toli nuėjome. Tai yra neįkainojama patirtis.  

Vestina Navickaitė

Man kompozicijos komanda buvo kaip šeima. Nors keitėsi kai kurie žmonės, bet atmosfera išliko tokia pati.

Komandinis darbas sukuria kažką daugiau, vienas tu to nesukursi. Ačiū tariu kiekvienam.

Aurimas Petronis 

Buvimas meninės kompozicijos dalimi pagyvino dienas mokykloje. Tokia veikla mokiniams padeda išsilaisvinti, atsiskleisti ir prabilti apie dalykus, kurie dažnai lieka už mokyklos durų. Man kompozicija leido suvokti, kad kartais labai skirtingi žmonės gali kurti be galo vieningai.  Gera stebėti atsidavusius vaikus, bet dar gražiau stebėti begaline meile ir atsidavimu švytinčią mokytoją. Esu be galo dėkinga už galimybę būti kompozicijos dalimi ir kurti su tokiais unikaliais žmonėmis.

Morta Narkauskaitė

Man meninio skaitymo konkursas niekada neapsiribodavo tik keliomis minutėmis dėmesio prieš auditoriją. Visų pirma, tai gilesnis susipažinimas su rašytojais, kurių nenagrinėjame mokykloje.Taip pat pasiruošimas konkursui tampa savotiška relaksacija, kai gali pamiršti kasdienius rūpesčius ir visą dėmesį sutelkti į tekstą, kurį skaitai. Man labai smagu, jog mokykloje yra veikla, kuri formuoja kultūrai neabejingas asmenybes.

Donatas Bučelis

Meninio skaitymo konkursuose  dalyvavau jau darželyje. Nuo paties pirmo konkurso puikiai atsimenu, koks jaudulys apimdavo visą kūną... Žinoma, augant viskas keičiasi, tačiau ir dabar laukdama  savo eilės jaudinuosi, bet nebe taip. Ne visada puikiai pasiseka, bet, mano nuomone,  šių konkursų esmė yra ne laimėjimai, o savo vidaus tobulinimas ir mėgavimasis pačia veikla.

Neringa Narakaitė