Kovo 1 dieną Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos 1E klasės mokiniai kartu su mokytoja Žana Kaminskiene vyko į Alytaus kolegijoje įsikūrusį atviros prieigos „STEAM“ centrą atlikti integruoto chemijos – biologijos laboratorinio darbo „Dirbtinis inkstas“.

Netradicinio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo inksto funkciją žmogaus organizme, kokį svarbų vaidmenį jis atlieka valant kraują, susipažino su laboratoriniais kraujo tyrimais. Gamino tirpalą, imituojantį žmogaus kraują, ir jį išfiltravę per dirbtinį inkstą tyrė gliukozės, chloro ir baltymų kiekius tirpale skirtingais cheminiais būdais. Sužinojo, kaip veikia membranos, kaip įvairūs tirpalai keliauja per membranų sieneles ir kuo jos panašios į inkstus.

Mokiniai liko sužavėti veikla ir džiaugėsi turėję galimybę susipažinti ne tik su STEAM laboratorija, bet ir daugiau sužinoti apie žmogaus organizmą bei jame vykstančius cheminius ir biologinius mainus.

Mokytoja Žana Kaminskienė