Kategorija: Kartu mes galim dar daugiau!

Metai bėga į pabaigą.... Jiems pamažu baigiantis norisi apžvelgti nuveiktus darbus, juos apibendrinti ir pasidalinti pastebėjimais.

Elektrėnų „Versmės“ gimnazijoje visus metus vyko projektas „Kurkime ir dalinkimės“, kurio tikslas buvo paauglių socialinių įgūdžių ugdymas, praktinių ir įtraukiančių veiklų metu. Projektą koordinavo ir veiklas organizavo gimnazijos psichologė Rūta Baleišienė, šiuolaikinių menų mokytoja Marytė Kuzmenkovienė ir visuomenės sveikatos specialistė Kristina Čarienė. Projekte dalyvavo 200 mokinių. Projektą finansavo Elektrėnų savivaldybė pagal 2019 metų Švietimo ir ugdymo programą. Projekto veikloms buvo įsigyta priemonių keramikos pamokoms ir žiedimo ratas. Partneriu sutiko būti Elektrėnų mokykla/darželis „Žiogelis“.

{gallery}/Projektai/Kartu_mes_galim/2019-12-10{/gallery}

1-2 klasių gimnazistams buvo organizuojamos pamokėles, kurių metu būtų mokoma, kaip formuoti gaminius iš molio rankomis ar ant žiedimo rato. Mokiniai susipažino su visu keramikos gaminimo procesu ir praktiškai jį išbandė. Jie lipdė, žiedė, glazūravo ir surengė savo darbų parodą.  Užsiėmimų metu buvo skatinama jų saviraiška, ugdomas kūrybiškumas, kartu bendroje veikloje mokomasi bendrauti ir bendradarbiauti, padėti vienas kitam dalintis priemonėmis, padrąsinti bendraamžius.

Jaunieji projekto dalyviai įvairiai reagavo į molio lipdymo procesą. Pradžioje buvo ir tokių, kuriems atrodė šlykštu liesti slidžią, gličią medžiagą. Kai kurie jautėsi nepasitikintys ir nedrąsūs savimi, nes niekada nesusidūrė su keramikos kūrimu. Galime tik pasidžiaugti, kad visi šie sunkumai ištirpo kaip šarma pašvietus saulei, kai mokytojų geranoriškas palaikymas, draugiškas padrąsinimas ir bendraamžių pavyzdys įtraukė visus į procesą. Vyko nuostabūs virsmai: nedrąsus tapo drąsiu, nepasitikintis patikėjo savimi, nekūrybiškas tapo kūrėju, pačiu geriausiu, kokiu jis tuo metu galėjo būti.

Kūrybinėse projekto dirbtuvėse gimė unikalūs darbeliai. Jauni žmonės išbandė naują veiklą, patyrė kūrimo procesą. Mokiniai daug džiaugėsi, kai pamatė savo kūrinius jau nuglazūruotus ir išdegtus. Spalvos darbelius pavertė tikrais meno kūriniais, kurie šiuo metu eksponuojami gimnazijos bibliotekoje. Paroda veiks iki Kalėdų. Mokytojai, atėję pažiūrėti parodos, buvo sužavėti ir domėjosi, ar negalėtų įsigyti eksponatų. Akivaizdu, kad kiekviename iš mūsų gyvena kūrėjas, tik reikia sudaryti sąlygas jam pasireikšti.

Kitas projekto etapas, galime suprasti iš jo pavadinimo, yra „dalinkimės“. Jis buvo įgyvendintas mokykloje/ darželyje „Žiogelis“. Jau daug metų „Versmės“ gimnazija bendradarbiauja su šia įstaiga, kurioje yra lavinamoji klasė. Joje mokosi negalią turintys, pradinių klasių amžių pasiekę vaikai. Gimnazistai visada čia šiltai sutinkami. Lavinamosios klasės mokytojai ir socialinė pedagogė Marija Kamantauskienė geranoriškai priima svečius. Kartu įsitraukiame į veiklas, kurios lavinamųjų klasių mokiniams padeda pasijusti kūrėjais ir bendro džiugaus šurmulio dalimi: gaminami kalėdinės eglutės papuošimai, žaidžiamas popierinių sniego gniūžčių karas. Gimnazistai atneša mažiesiems dovanų - pačių padarytų molio angelų, buvimo kartu džiaugsmą ir šiltų įspūdžių. Deja, ilgai negalime užsibūti, nes šeimininkai greitai pavargsta. „Ačiū, kad jūs esate!“ -  sakome vieni kitiems išsiskirdami.

Baigdama norėčiau pasakyti, kad kartais reikia mažai, kad nutiktų daug. Dėkoju projekto „Kurkime ir dalinkimės“  organizatoriams, dalyviams, rėmėjams.

Projekto koordinatorė psichologė Rūta Baleišienė