Menai

„Kūrėjas ar atlikėjas?“

Silvija Vaškelytė

Kuo labiausiai skiriasi atlikėjas nuo kūrėjo? Pagrindinis skirtumas, jog atlikėjas groja ir atlieka dainas, o kūrėjas tas dainas kuria. Tačiau kartais šios dvi jėgos susivienija į dar geresnį rezultatą - kai pats kūrėjas ir atlieka savo kūrinius. Tai jau aukštesnis menininko lygis. Tuo tarpu atlikėjui nėra būtina tapti kūrėju. Juk žinom ne vieną pavyzdį, kai atlikėjo kūrybiškumas atsiskleidžia perdainuojant kitų atliekamus kūrinius, tai atliekant originaliai ir savitai. Save priskirčiau tiek prie kūrėjų, tiek prie atlikėjų. Juk be to, jog kuriu muziką ir dainas į jas sudėdama savo pastangas, mintis, kūrybiškumą, mėgstu savaip atlikti ir kitų atlikėjų muziką.

Karantino metu gimęs Silvijos ir grupės kūrinys:

Edgaro ir Luko pamąstymai apie kūrybinį procesą.

Interviu ir muzikinis klipas:

Keramikos būrelis

Lipdymas iš molio man – poilsis, nes tada Tu leidi savo mąstymui pailsėti ir į darbą įleidi savo fantaziją. Malonu dovanoti savo darbus ir pradžiuginti žmogų, suteikti jam geresnės nuotaikos.

Milena Liucija Mojsevič 3 a kl.

Man keramikos būrelyje labiausiai patiko žiesti su žiedimo staklėmis, nes darbas su staklėmis man labiau atpalaiduojantis. Toks darbas labiau atsipalaidavimas ir poilsis, nes dirbant su moliu užsimiršta įvairios problemos bei artėjantys kontroliniai darbai.

Emilija Burnaševa 3 a kl.

Labiau patiko lipdyti molio gaminius , nes tai lengvesnė technika negu su žiedimo staklėmis. Dirbant su moliu nelabai jaučiu atsipalaidavimo , nebent tai daroma su  grupele žmonių ir galima pabendrauti .Kai padarai gražų darbą kuris labai patinka norisi pasilikti sau, bet kartais atsiranda nuoširdumo jausmas ir tikrai negaila kažkam padovanoti.

Silvija Vaškelytė 3 a kl.

Šiuo mums visiems neįprastu karantino laikotarpiu  kiekvienas  ieškojome įdomesnių užsiėmimų namuose. Kūryba kiekvienam menininkui ar jis tapytojas ,ar keramikas, ar muzikantas teikia savotišką atsipalaidavimą. Vieni mokiniai piešė, kiti fotografavo ...Kiekvienas ieškojo sau tinkamo ir malonaus užsiėmimo.  Buvo labai malonu sulaukti istorijos mokytojos Vilmos N. skambučio, kuriuo metu ji  pasiūlė sudalyvauti projekte.

Projektas  - „Gyvieji paveikslai. Muziejus tavo namuose“ . Projekto esmė - atidžiai įsižiūrėti į 40 specialiai atrinktų XVIII-XX amžių dailininkų paveikslų iš LNDM kolekcijos ir pasitelkus namiškių pagalbą, augintinius, daiktus ir kitus objektus inscenizuoti juos savo gyvenamoje aplinkoje. Dauguma mokinių rinkosi natiurmortus, nes namuose daug buitinių daiktų, kuriuos sudėliojus galima atkartoto pasirinktą paveikslą. Keramikos būrelio mokiniai dalyvauja įvairiuose projektuose, bet smagiausia vis tik susitikti kabinete, pasiimti molio gabalėlį ir pradėti savo kūrybinį darbelį ,kuriame atspindi visos tavo fantazijas.

Mokytoja M. Kuzmenkovienė

Ačiū dalyvavusiems projekte   Emilijai B. 3 A kl.

Milenai Liucijai Mojsevič 3 A kl.                      Ugnei M. 2 D kl.

Gabijai K. 1 E kl.                                            Silvijai V. 3 A kl.

Orintai P. 1 E kl.                                             Viktorijai G. 3 A kl.

Robertai S. 1 E kl.                                          Gretai A. 3 A kl.

Rūtai J. 1 E kl.

Rokui V.  2 D kl.

Kūrybinių darbų, etiudų ir eskizų paroda „Augmenijos ir gyvūnijos pasaulyje“.

Karantino padiktuotas nuotolinis ugdymas mums buvo naujovė. Visą pasaulį pasiekusi COVID-19 pandemija paskatino kūrybiškai ieškoti būdų, kaip tęsti užsiėmimus namuose.

Kasmet paskutinį balandžio sekmadienį minima Tarptautinė gyvybės diena. Šios dienos tikslas – skatinti visuomenę daugiau dėmesio skirti gyvybės prasmei ir vertei. Pabandykime sustoti vienai vienintelei, vienai neilgai minutėlei, apsižvalgyti ir pamąstyti - ką mums reiškia gyvybė. Nesvarbu kieno ji bebūtų – žmogaus, gyvūno ar augalo. Mes stabtelėjome, apsižvalgėme savo širdyse ir supratome- kaip mes saugosime savo planetą taip ji saugos ir mylės mus.  Todėl sieninės tapybos užsiėmimams pasirrinkome temą „Augmenijos ir gyvūnijos pasaulyje“.

Matėme aplink mus besikeičiančią gamtą, stebėjom augalus ir gyvūnus interneto platybėse. Visą tai fiksavo mokiniai savo popieriaus lapuose, piešė eskizus. Vieni kuo realistiškesnius, kiti apvilko mus supančią gamtą savo fantazijos rūbu. Gyvūnai mokinių piešiniuose tapo dar labiau artimi žmogui, Livija juos pavaizdavo su veidais. Margarita stengėsi piešti kuo realistiškesnius. Karolina A. ieškojo savo kūryboje dekoratyvinių detalių, Miglė aliejinių dažų pagalba sukūrė romantiškos nakties įspūdį. Karolina P. dirbo kompiuterine SketchUp programa, sujungdama šiuolaikines naujoves ir nekintantį gamtos pastovumą. Silvija linijų ir taškų pagalba sukūrė įspūdingo grožio piešinius. Skirmantas ir Roberta savo kūriniais pakvietė mus į romantišką aplinką.

Kviečiu visus aplankyti mūsų virtualią parodą.

Darbas namuose -savo kambaryje, ar terasoje. Tai darbas tau mielu paros laku, kai aplanko kūrybiniai virpuliukai ir rankos net nejučiomis paima meninės išraiškos priemones. Gal pieštuką, teptuką, dažus, o kartais net kompiuterį. Kai tu nori pasakyti kitiems, o kartais net sau. Per pertraukėles gali išgert šiltos arbatos puodelį. Tačiau trūksta tų šiltų aplinkinių akių žvilgsnių, primenančių kaip smagu mums visiems drauge. Iki susitikimo mokykloje.

Dailės mokytoja Rasa Marcinkevičienė