Birželio 18 d. gimnazijoje buvo organizuojama integruota karjeros ugdymui pamoka, kurioje dalyvavo antros klasės gimnazistai, mokytojos S. Tamkevičienė ir  R. Ramanauskienė.

Pamokoje atvykę svečiai  Roberta ir Jeremie Ruffino papasakojo apie asmenines profesijas. Roberta papasakojo apie savo profesiją - jachtų stiuardesės darbo subtilumus. Prancūzas Jeremie anglų kalba papasakojo apie savo svajonių darbą - kompiuterinių žaidimų kūrimą. Jeremie pabrėžia, kad kompiuterinių žaidimų kūrimas yra itin kruopštus ir technologiškai sudėtingas procesas. „Reikia išmanyti daug programinės įrangos ir technologijų, be to, svarbu nuolat tobulėti ir sekti naujausias tendencijas,“ – sako jis. Taip pat reikia didelio dėmesio detalėms, kantrybės ir kūrybiškumo. Jachtų stiuardesės darbas skamba kaip svajonė – kelionės po pasaulį, prabangūs laivai, egzotiški uostai. Tačiau lietuvė Roberta atskleidžia, kad už blizgesio slepiasi sunkus ir atsakingas darbas. Nepaisydama sunkumų, Roberta pabrėžia, kad šis darbas turi daugybę privalumų. „Pamatyti pasaulį, susipažinti su įvairiais žmonėmis, mokytis naujų dalykų – tai neįkainojama patirtis,“ – teigia ji.

Jeremie ir Robertos pasakojimai atskleidžia, kad kiekvienas darbas, nors ir skirtingas, reikalauja daug darbo ir atsidavimo. Tačiau jų patirtys taip pat rodo, kad siekiant savo svajonių galima pasiekti neįtikėtinų aukštumų. Dėkojame svečiams už atvykimą ir mums skirtą laiką.

Karjeros specialistė R. Rakauskaitė