Balandžio 4 – 5 d. mūsų gimnazijoje vyko VŠĮ „Kultūrinių projektų centras“ įgyvendinamo kino edukacijos projekto „Kino buso kino dirbtuvės“ užsiėmimai, kuriuos finansavo Lietuvos kultūros taryba. Pagrindinis šių kino dirbtuvių tikslas yra ugdyti vaikų raštingumą kino ir media srityje, pasiūlant įdomius ir kūrybiškumą skatinančius mokymosi metodus.

Trisdešimt 2b klasės mokinių praleido dvi įspūdžių ir naujų žinių kupinas dienas. Mokiniai buvo laimingi galėdami susitikti ir dirbti kartu su žinomais kino kūrėjais. Dirbtuves vedė pripažinti kino režisieriai ir kino edukatoriai Andrius Blaževičius bei Marat Sargsyan. Užsiėmimų metu mokiniai susipažino su kino žanrais, vyko filmų ištraukų peržiūros, jų analizė, diskusijos, susipažinta su pagrindiniais kino kalbos elementais, svarbiausiais filmo kūrimo etapais, dramaturgijos principais. Vėliau mokiniai pasidalino į kūrybines grupes ir atliko pasiruošimo filmavimui darbus – tobulino scenarijų, piešė kadruotes, ieškojo personažų ir lokacijų. Galiausiai vyko filmavimo darbai, montažas, garso takelio ir titrų gamyba, sukurtų filmų peržiūra bei aptarimas.

Mokinių nuotaikos ir atsiliepimai apie projektą puikūs! Anot 2b klasės auklėtojos Silvijos, „tokių projektų norisi dar ir dar. Tas dvi dienas buvau kartu su mokiniais, dar geriau pažinau savo auklėtinius“. 2b klasės mokiniai vienbalsiu pasakė: „Tikrai geriau dirbtuvės negu lietuvių kalbos pamokos!“

Dėkojame Astai Thurston už galimybę, o Maratui Sargsyan ir Andriui Blaževičiui už naudingas pamokas!

Projektą finansuoja:

LIETUVOS KULTŪROS TARYBA lkt