Šios  atostogos netradicinės. Karantinas įpareigojo laikytis draudimų ir keisti atostogų įpročius. Bene daugiausiai klausimų kilo abiturientams. Ir tai suprantama. Abiturientai bendravo su klasių auklėtojais, mokytojais ir gimnazijos administracija per TAMO, per MESSENGER, netgi išbandė nuotolinio mokymosi platformas. Paankstintas atostogas abiturientai galėjo išnaudoti laisvalaikį skirdami būsimų studijų planavimui. Abiturientams ir jų tėvams (rūpintojams) siūloma išbandyti penkis žingsnius sėkmingos karjeros link:

1. versme.elektrenai.lm.lt/

Gimnazijoje karjeros klausimais konsultuoja (šiuo laikotarpiu per TAMO ir elektroniniu paštu) psichologė Rūta Baleišienė, socialinė pedagogė Violeta Žigutienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Liutkevičienė. Artėjant brandos  egzaminų sesijai, labai svarbu operatyviai reaguoti į direktoriaus pavaduotojos Danguolės Levickaitės  ir klasės auklėtojų pateiktą informaciją per TAMO ir gimnazijos svetainėje.

1. aikos.smm.lt/

Skyrelyje „Noriu studijuoti“ galima sužinoti, kokiose profesinio mokymo įstaigose ir aukštosiose mokyklose ir kokias programas galima studijuoti. Teikiamos asmeninės konsultacijos. Svarbu pasidomėti, kaip įvertintos aukštųjų mokyklų studijų programos (www.skvc.lt)

1. uzt.lt/

Užimtumo tarnybos svetainėje  išsami informacija jaunimui: patarimai ieškantiems darbo, įsidarbinimo galimybių barometras, motyvaciniai seminarai, projektai ir kita svarbi informacija. Informacijos labai daug, atsirinkti ją padeda konsultantai telefonu, elektroniniu paštu.

1. lamabpo.lt

Išsiaiškinus norus, gebėjimus ir galimybes, būtina apsilankyti Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMABPO) svetainėje. Čia pateiktos priėmimo sąlygos, stojamųjų egzaminų grafikai ir tvarkos, konkursinio balo skaičiuoklė, praėjusiųjų metų įstojusiųjų balų statistika. Būtent šioje svetainėje operatyviai bus pateikti ir pakeitimai, kurių prireiks dėl koronaviruso padarinių.

1. egzaminai.lt

Skelbiami 2019-2020 mokslo metų lietuvių kalbos įskaitos ir brandos egzaminų tvarkaraščiai ir jų pakeitimai. Būtina sekti informaciją, kuri priklauso nuo koronaviruso plitimo. Šioje svetainėje galima rasti brandos egzaminų programas, užduočių pavyzdžius, vertinimo instrukcijas.

Danutė Liutkevičienė