„Kas yra Europos Sąjunga?“- veikiausiai pakaktų atsakyti, kad tai besivienijanti Europa, užsibrėžusi gyventi be karų ir konfliktų tarp tautų ir siekti maksimalios gerovės visiems Europos gyventojams.

„Ką mums reiškia Europa?“- taiką, sienų saugumą, laisvą asmenų judėjimą, mokymosi ir studijų galimybes, laisvą bendrą rinką, investicijas į šalies ūkio augimą, rūpinimasį aplinka, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybes ir kt.

Gegužės 9 diena - Europos diena. Tai šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Europos dieną švenčia tūkstančiai žmonių visoje Europos Sąjungoje.

Europos dieną mūsų gimnazija pradėjo švęsti jau balandžio 15 dieną. Mūsų gimnazistai dalyvavo „Europos pamokoje“, kurią pravedė gerb. Europos Parlamento narė L. Andrikienė.

Gegužės 8 dieną vyko antra „Europos pamoka“, kurioje kartu su gerb. L. Andrikiene buvo toliau diskutuojama visai Europai svarbiais klausimais.

Gegužės 7 dieną turėjome dar vieną garbų svečią – Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovą Arnoldą Pranckevičių. Mūsų gimnazistai turėjo puikią galimybę susipažinti su įdomiu pašnekovu, įgavo daugybę naujų žinių apie Europos aktualijas. Tai buvo naudinga patirtis mūsų gimnazistams Europos egzamino išvakarėse. Buvo aptarti ir Europos Parlamento rinkimai, nes nuo jų priklauso mūsų balsas Europoje ir visos Europos ateitis.

Gegužės 9 dienos šventė „Versmėje“ prasidėjo Europos egzaminu, kuriame dalyvavo 72 1-4 klasių gimnazistai. 10 valandą gimnazijos fojė vyko viktorina „Ką žinai apie Europą“, kurioje dalyvavo ir mūsų gimnazijos svečiai iš Graikijos ir Prancūzijos - „Erasmus +“ projekto dalyviai. Po viktorinos mes visi turėjome unikalią progą pamatyti ir pasimokyti graikų ir prancūzų nacionalinių šokių. Renginio pabaigoje suskambėjus pirmiems „Transkvero“ akordams visi poromis leidosi į šio nuotaikingo lietuvių liaudies šokio sukūrį.

Renginio pabaigoje dar kartą visi įsitikinome, Europa ir Lietuva joje yra mūsų namai.

 

                                                                 Aurelija Griščenkienė

MEPA projekto ambasadorė

TAMO lamalogo logo01 logo wbg emokykla logo 2 LITNET LT soninis MOKYKLOMS eduroam  LOGO Valančiaus vaikai Nuotolinio mokymo sistema logoImagine200 kepure STT  teise